reklama 

Má pruhované tričko, je lídrem Echtu, a pozor! Dělá linoryty

13.7.2017  •  Kultura  • 
čtenost 384

Trutnov – Kdo zná kapely Babalet, Hudba Praha a hlavně Echt!, zná Karla Malíka (56). A právě tento skladatel, hudebník, zpěvák, básník a výtvarník bude mít v Galerii Draka výstavu linorytů. Ta bude zahájena zítra sice bez účasti autora, ale milovníci umění o tohoto autora nepřijdou, protože Malík přijde na dernisáž, která se uskuteční v pátek 18. srpna v 17 hodin.

Má pruhované tričko, je lídrem Echtu, a pozor! Dělá linoryty

Svými linoryty obdařil svoje knihy Trezor pro Echt!, Vnitřnosti či Chaos. Inspiračními zdroji tohoto autentického autora jsou například proslulí grafici Josef Váchal, František Kobliha nebo Jaroslav Panuška. „Moje obrazy neobstojí samy o sobě. Jsou pevně svázány s texty, ke kterým patří a jejichž tituly s milou tvrdošíjností činí součástí jednoho každého ze svých grafických listů,“ tvrdí.

Podle akademického malíře Karla Halouna, vedoucí ateliéru Tvorba písma a typografie na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze, možnost seznámit se s další uměleckou aktivitou jedince, který si už proslulost vydobyl v jiných oblastech, bývá osvěžující a často velmi překvapivá.

Karel Malík pochází z pražských Košíř. Učil se uměleckým truhlářem a nakonec studoval na žižkovské UMPRUM. Vykonával řadu rozličných zaměstnání, například dekoračního technika, stánkového prodavače, stavěče telefonních stožárů, česače ovoce, údržbáře, nočního hlídače a podobně. Napsal tři básnické sbírky a je muzikant tělem i duší. Výstava potrvá do 20. srpna.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Karla Malíka

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama