reklama 

Na Nivách se sejdou sprejeři, na legální zdi se koná 1. Graff Jam

14.7.2017  •  Kultura  • 
čtenost 926

Trutnov – Zatímco část veřejnosti považuje graffiti za vandalismus, a někdy nepochybně oprávněně, skupina mladých lidí, kteří tuto techniku mají rádi, šli legální cestou. Založili facebookový profil LEGALity Trutnov.

Na Nivách se sejdou sprejeři, na legální zdi se koná 1. Graff Jam

S pomocí Radka Horáka z Mebysu Trutnov jim České dráhy poskytly starou zeď v prostoru Na Nivách, kde zítra od 12 hodin pořádají první Graff Jam. Podle spolupořadatele této akce Pavla Mifka přijedou tvůrci z různých míst a předvedou, co umí. „Stěna bude čistá a připravená k malbě. Plechovky s barvou lze koupit přímo na místě nebo si přinést svoje. Proběhnou soutěže o nejlepší velký obraz, rychlý obraz na jeden tah a do třetice o nejlepší styl písma,“ nastínil program trutnovský writer.

Nový betonový legal, jak Mifek říká steně pod vlakovým nádražím, je prostor zhruba pro dvacet maleb. Kromě tradičních tvůrčích výkonů účastníků vystoupí DJ‘s Hypno & Austy. „Je super, že ta zeď tady je,“ pochvaluje si Mifek, který je také rád, že vznikl facebook LEGALity Trutnov. „Je to veřejně přístupná stránka kam mohou dávat fotografie lidi, kteří k tomu mají vztah. Je to otevřené, ale musí to být na legální ploše,“ dodal.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto:
LEGALity Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama