reklama 

Pódium u Uffa patřilo kapele Pepa Lábus a spol., fanoušky potěšila premiérovou písní

29.7.2017  •  Kultura  • 
čtenost 834

Trutnov – „Úžas mění délku vteřiny, když se kola náhle zastaví. Světlo denní číhá za stíny. Rozbřesk volá rosu do trávy,“ to je část písně Délka vteřiny, která včera odpoledne společně s dalšími songy zazněla při koncertu zdejší známé kapely Pepa Lábus a spol. na pódiu vedle Uffa v souvislosti s Trutnovským hudebním létem.

Pódium u Uffa patřilo kapele Pepa Lábus a spol., fanoušky potěšila premiérovou písní

Příznivé letní počasí vytáhlo na vystoupení velké množství fanoušků této formace, která hraje ve složení Pepa Lábus – kytara, zpěv, Míra Votoček – kytara, Petr Bařina – housle, zpěv, Michal Drašnar – bicí a Tomáš Nýdrle – baskytara. Po folkrockových začátcích skupina přitvrdila a stala se z ní rocková kapela s poetickými texty, které reflektují pestré zákruty života.

Kapela zatím vydala pět alb, z toho to úvodní nazvané Morana, je prvním sólovým lídra Pepy Lábuse. A právě z těchto alb, zejména z posledních tří desek, byl vytvořen včerejší hodinu a půl trvající blok. Výjimkou byla skladba, která ještě na žádné desce nevyšla. „V Trutnově hraji vždycky rád. Bydlím a pocházím odtud. Pracuji v Praze, ale trvalé bydliště mám tady v Trutnově,“ prozradil muzikant a moderátor Rádia Beat Pepa Lábus.

Ten je potěšen, že se vždy o prázdninách koná ve městě Trutnovské hudební léto. „Podle mého názoru je to skvělá akce, kdy se mohou představit publiku hlavně všechny trutnovské kapely. Je to výborné a doufám, že hudební léto bude pokračovat i v příštích letech,“ věří Lábus. Posluchači, kteří posedávali na zahrádkách kavárny Horn, restaurace Pod Lékárnou, na lavičkách či jen tak postávali, mají tuto kulturní akci rádi.

 

„Jsem tady každý týden. Moc se mi líbí, že to není žánrově stejné, ale střídají se různé styly. Je dobře, že v Trutnově se tato akce pořádá, je to velké zpestření prázdnin,“ myslí si Jarmila z Trutnova. Trutnovské hudební léto bude pokračovat do konce srpna, a to vždy ve středu a pátek od 16.30 hodin.


Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto a video: Petr Hůlek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama