reklama 

Jiří Stivín zahraje na benefičním koncertu, podpoří opravu varhan

3.11.2017  •  Kultura  • 
čtenost 333

Trutnov – Další benefiční koncert, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na opravu řadu let nefunkčních cenných varhan, se uskuteční v kostele sv. Mikuláše v Hajnici. Tentokrát se návštěvníci mohou v neděli od 16 hodin těšit na vystoupení Jiřího Stivína hrajícího na flétny a varhaníka Václava Uhlíře, který bude hrát na virginal.

Jiří Stivín zahraje na benefičním koncertu, podpoří opravu varhan

Na programu budou díla barokních mistrů i improvizace obou interpretů. Zazní skladby Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna a dalších prosluch hudebních skladatelů. Samozřejmě nebudou chybět sólová skladba Jiřího Stivína a improvizace Václava Uhlíře.

Stivín je významný český jazzový hudebník, multiinstrumentalista a skladatel. Od 80. let se hlavně se souborem Collegium Quodlibet hojně věnuje provozování skladeb klasické hudby, v níž se specializuje na období renesance a baroka. Uhlíř vystudoval varhany na AMU v Praze. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Věnuje se koncertní činnosti a spolupracuje s orchestry, sbory a sólisty.

Historický nástroj v tomto chrámu nedávno podpořili herec Josef Somr a varhaník a cembalista Jaroslav Tůma. Na tomto vystoupení se vybralo 20 890 korun. K projektu opravy varhan v kostele sv. Mikuláše v Hajnici, jejichž zahajovací etapa oprav v současné době probíhá, byla zřízená veřejná sbírka a přispívat je možné na transparentní účet 2801297755 / 2010 nebo formou adopce píšťal. Více na www.kchs.cz/hajnice.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto:
stivin.info,vyznamneosobnosti.cz,kchs.cz

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama