reklama 

Ohnivý zrak draka spočine na poselství lásky i na ženské kráse

14.11.2017  •  Kultura  • 
čtenost 577

Trutnov – Takovou produkci ještě „dračí sluj“ aneb Galerie Draka dosud nezažila. Na své si přijdou nejen příznivci uměleckých výkonů, ale i ti, co nemohou zpustit oči z dam, co představují netradiční modely. Součástí výstavy obrazů a fotografií trutnovského rodáka Vladimíra Součka, která bude zahájena vernisáží ve čtvrtek v 19 hodin, se totiž stane módní přehlídka Dalů Design.

Ohnivý zrak draka spočine na poselství lásky i na ženské kráse

Zpět ale k autorovi, abychom se obloukem dostali k autorce. Souček, jehož výstava nese poselství malých holčiček Make love, not war, je totiž nejen mnohostranný umělec – malíř, fotograf, ilustrátor, spisovatel či hudebník, ale také mág a jogín, který zde bude mít retrospektivu své tvorby od roku 1969 do letoška. Prošel vlivy surrealismu po autorský způsob tvořivé meditace.

„Ve své tvorbě ozvláštňuje a dále rozvíjí dávné gotické myšlení v cyklech s meditačně energetickými reflexemi i praktikami Východu. Člověka – diváka – tak povyšuje na bytost vpravdě vesmírnou,“ napsal o jeho tvorbě před devatenácti lety učitel Jaroslav Dvorský. Bude to tedy pravděpodobně dobrý odrazový můstek k originálnímu vstupu Dagmar Součkové, která u „draků“ vystaví ponča a keramické doplňky inspirované původními obyvateli Ameriky.

Součástí expozice bude zhruba dvacetiminutová módní přehlídka, kdy čtyři dámy představí jistě užaslým návštěvníkům a návštěvnicím autorčinu první kolekci společenských, svatebních a letních šatů, které podtrhují ženskou krásu, hravost a všeprostupující lásku. „Bude to určitě nevšední podívaná, tak neváhejte a ve čtvrtek večer přijďte do Galerie Draka,“ zve návštěvníky Otto Štemberka, předseda sdružení Trutnov – město draka.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Vladimíra Součka a Dagmar Součkové

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama