reklama 

Po mnoha letech se na benefici v kostele v Hajnici rozezní varhany

7.12.2017  •  Kultura  • 
čtenost 1013

Trutnov – Zahajovací etapa opravy historických varhan v kostele sv. Mikuláše v Hajnici, jejímž cílem bylo tento nástroj zprovoznit, se uskutečnila v říjnu a listopadu. Nyní je potřeba získat prostředky na druhou etapu. K tomu zítra v 18 hodin v kostele poslouží benefiční koncert, při kterém se varhany po letech rozezní.

Po mnoha letech se na benefici v kostele v Hajnici rozezní varhany

Vystoupí při něm nejen trumpetista Miroslav Smrčka a varhaník Přemysl Kšica, ale také s uměleckým přednesem herec Ondřej Kepka. V programu zazní díla barokních mistrů a verše Jana Zahradníčka a Karla Hlaváčka. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit právě na druhou etapu opravy varhan. K tomuto projektu byla zřízena veřejná sbírka a přispívat lze na transparentní účet 2801297755/2010 nebo formou adopce píšťal. Více na: www.kchs.cz/hajnice

Miroslav Smrčka je od roku 2016 prvním trumpetistou Karlovarského symfonického orchestru. Přemysl Kšica vyučuje hru na varhany na Konzervatoři v Teplicích a působí jako varhaník v chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně v Praze. Oba interpreti se věnují koncertní činnosti u nás i v zahraničí. Kromě skladeb známých mistrů nebude chybět ani společná improvizace na adventní téma.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: ondrejkepka.com, Martina Machová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama