reklama 

Trutnovský Kapřík sebou pořádně rockově zamrská

7.12.2017  •  Kultura  • 
čtenost 831

Trutnov – Vánoční čas se kvapem blíží a k těmto svátkům v české kotlině neodmyslitelně patří kapr. Příznivci rockové hudby si s předstihem mohou dát Trutnovského Kapříka v sobotu od 18 hodin v hospodě ve Voletinách. Jde už o čtrnáctý multižánrový večer, bujarou veselici a setkání přátel.

Trutnovský Kapřík sebou pořádně rockově zamrská

Výborné svátečně rockové cukroví, do něhož se letos vešlo pět kapel, vymyslel a před lety rozjel Tomáš Trochimovič, řečený Mamut. „Jde o to, aby se před vánočními svátky sešli přátelé rockové hudby a tak trochu je oslavili spolu. Stává se, že se na ní potkají i kamarádi, kteří se celý rok míjí a před Vánocemi si udělají volno a dorazí,“ vysvětlil Mamut.

A kdo se letos fanouškům představí? Blues rockoví Blues Mystery z Trutnova, kteří svou kariéru zahájili na festivalu Jazzinec. Tam také muzikanti ucítili, že jim to spolu opravdu sedí a dohodli se, že budou dál spolupracovat. Na repertoáru mají vybrané lahůdky světových otců blues a pro zpestření hrají i několik skladeb od osobností jako jsou Jimi Hendrix, Joe Bonamassa či ZZ Top.


Blues rocková kapela
Blues Mystery z Trutnova.

Druhou formací je Silent Session z Turnova (horní fotografie), která vznikla sice v roce 2009, ale její kořeny sahají do undergroundových 80. let. Poslední album kapela natočila v roce 2015 a dala mu název Poslední na Zemi. „Kapelu ukazuje v té nejlepší a nejvyzrálejší formě. Deska obsahuje 10 rockových fláků s českými texty. Pro zachování co největší energie skladeb probíhalo nahrávání naživo,“ stojí v životopisu skupiny.


Z Rychnova nad Kněžnou dorazí rock metalová formace Yethell.

Východní Čechy zastupuje ještě rock metalová skupina Yethell z Rychnova nad Kněžnou založená v roce 2011. V kapele, která natočila album Sám sobě smrtí s hardcoreovými prvky, nechybí ženský vokál. Kapříka ještě doplní rapcoerové seskupení Magma Hotel ze Štětí a punková jízda Paragraf 219 z Prahy. „Je to akce pro všechny přátele rockové hudby, kdy si může každý sníst ten kousek, který mu nejvíce chutná,“ zve Mamut, který akci spolupořádá s kamarádem Liborem Mazi Mazurou.

DOPRAVA DO VOLETIN

17.50 – Horní Staré Město, Zelená louka
17.55 – Horská, autobusové nádraží
18.00 – Polská
18.05 – Poříčí náměstí
18.10 – Voletiny

18.50 – Horní Staré Město, Zelená louka
18.55 – Horská, autobusové nádraží
19.00 – Polská
19.05 – Poříčí náměstí
19.10 – Voletiny

Odvoz z akce zajištěn!

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto:
bandzone.cz/silentsession,bluesmystery.cz,bandzone.cz/yethell

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama