reklama 

Děti tvořily, mistři hráli scrabble. To byla kulisa osmé Galerijní noci

14.10.2017  •  Kultura  • 
čtenost 438

Trutnov – Uvolněná a příjemná atmosféra včera večer panovala v městské galerii, která uspořádala osmou Galerijní noc. Kromě toho, že si návštěvníci mohli prohlédnout aktuální výstavu krajinomaleb Antonína Hudečka, čekal na ně ještě doprovodný program.

Děti tvořily, mistři hráli scrabble. To byla kulisa osmé Galerijní noci

Na své si přišly zejména děti. Ty se úplně ponořily do tvůrčí dílny, kde je do rozmanitých výtvarných tajů zasvětila scénografka a výtvarnice Tereza Komárková, držitelka Kulturní ceny města Trutnova. Děti ze dřeva vyráběly různé objekty i zvířata a nebály se k tomu používat vrtačku. Překvapením Galerijní noci bylo utkání mistrů v deskové desková slovní hře scrabble Zbyňka Burdy a Tomáše Rodra.

Jejich herní mistrovství vzbudilo velkou pozornost přítomných. Tomáš Rodr trénování hry věnuje týdně více než dvacet hodin, to je asi tři hodiny denně. „Největší důraz při trénování kladu na taktiku a strategii,“ prozradil před časem Trutnovinkám tento trutnovský hráč. Galerijní noc navštívili i dva významní výtvarníci – malíř Jiří Grus z Trutnova a sochař Michal Gabriel, autor smečky Šelem u Uffa.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama