reklama 

Známí herci pokřtili alarmující román Smrtící byznys spisovatelky Hindrákové

4.10.2017  •  Kultura  • 
čtenost 1157

Trutnov - Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe.

Známí herci pokřtili alarmující román Smrtící byznys spisovatelky Hindrákové

Toto je anotace knihy známé spisovatelky Hany Hindrákové, původem z Trutnova. A právě tento zbrusu nový opus, který vyšel v nakladatelství Alpress, nenásilně beletristickou formou vypráví příběh Ellen Hradecké, která přijíždí do této africké země, aby tam společně s doktorem Michaelem Lewisem pracovala na klinice jako zdravotní sestra…a také obrovský problém falešných léků obsahujících různé jedy a chemikálie dovážené do této země z Číny.

Novinky Hany Hindrákové, která vám nedá spár, tedy spatřila světlo světa a byla v pondělí slavnostně pokřtěna. Této události byli přítomny známé osobnosti české herecké scény Jan Přeučil, Eva Hrušková, Nela Boudová, Tereza Kostková a Bob Klepl. Ti se také ke knize už dříve vyjádřili. Například Klepl přiznal, že předtím nevěděl o podobných svinstvech, které se v tomto ohledu dějí.

Herečka Kostková román považuje nejen za napínavý, ale také za velmi odvážný. Její kolegyně Boudová si zase cení toho, že spisovatelka ve své knize problém falešných léků otevřela. „Je to nesmírně čtivý a napínavý příběh. Spisovatelka Hindráková má na svém kontě  devět knih. Začínala cestopisy, ale pak se přeorientovala na beletrii z afrického prostředí.

 „Mým přáním je, aby moje nová knihy Smrtící byznys působila také osvětově. Falešné léky považuji za velkou hrozbu a varuj: tento problém se může dotknout každého, kdo do rozvojových zemí zavítá třeba na dovolenou, onemocní a bude léky potřebovat,“ řekla spisovatelka s kořeny v Trutnově.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hany Hindrákové

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama