reklama 

Expediční kamera v norském moři, ekvádorské džungli i marocké poušti

17.3.2018  •  Kultura  • 
čtenost 542

Trutnov - Nezkrotná řeka, moudrost indiánů i podzim horolezeckého života na plátně kina Vesmír. Příští týden ve čtvrtek se všichni fanoušci outdoorových filmů mohou v Trutnově těšit na další pokračování Expediční kamery, celovečerního promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznání nového, extrémních zážitcích i sportech.

Expediční kamera v norském moři, ekvádorské džungli i marocké poušti

Promítání se uskuteční od 18 hodin. Vstupné je 120 korun, děti a senioři 80 Kč. Na letošním programu je šest pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

Film Oddaný vás na okamžik přenese pod hladinu chladného norského moře, do společnosti zpívajících kosatek. Podmořský fotograf Jacques de Vos tráví většinu času freedivingem s tímto zvířetem s přezdívkou zabiják, které je však ve skutečnosti velmi sociálním tvorem a není pro člověka nebezpečný. Norská expedice pro něj byla dosud nejúspěšnějším výletem za těmito zpívajícími kráskami.

Co znamená slovo DugOut se vydali zjistit dva mladíci do amazonské džungle. Odpověď na otázku našli a odvezli si pěknou řádku mozolů, ale i nenahraditelných zážitků.

Snímek Oči Boha sleduje kajakářskou expedici do Kyrgyzstánu. Vrhněte se spolu s nimi do peřejí řeky, která láká ty nejlepší kajakáře už od 30. let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vystavit se tak silnému proudu, tak blízko skal, aby se na konci své cesty podívali do posvátných očí.

Tuzemské filmy zastoupí Back to Heights o slackline expedici do Maroka. Jak zvládne přední česká slacklinerka po úrazu návrat do výšek? Anna Kuchařová absolvovala architekturu na ČVUT v Praze a její kariéra v tomto oboru se slibně rozjížděla. A potom se zamilovala do kluka, který se věnoval chození na slackline. Za pár let na to se z koníčka stává i práce. Anička se s pomocí projektu Slackline Academy snaží tento sport zlegalizovat v celé republice, učí ho pro veřejnost i na školách, organizuje expedice, přednášky a žije si tak svůj sen.

Poetický lezecký příběh Teória šťastia je setkání dvou generací, odcházející legenda vás dojme, vycházející sportovní hvězda inspiruje.

Další dávku adrenalinu zajistí film Nefritové vody, který je nejen sportovní reportáží z extrémního novozélandského závodu v podání dvou odvážných žen.

Láká vás jít se podívat do kina na tento unikátní filmový projekt? Zkuste vyhrát vstupenky v naší soutěži ZDE.

(jry, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv festivalu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama