reklama 

Finále s jazzmany ze tří zemí uvidí také Helena Novotná

23.3.2018  •  Kultura  • 
čtenost 387

Zúčastnila se soutěže čtenářů klubu Moje Trutnovinky a udělala dobře. Helena Novotná správně odpověděla na otázku, že inspirací polského kvinteta Volosi je lidová muzika a získala dvě vstupenky zdarma na zítřejší velké finále letošního festivalu Jazzinec. A v Uffu to bude od 19 hodin vskutku důstojná tečka za jeho jubilejním dvacátým ročníkem.

Finále s jazzmany ze tří zemí uvidí také Helena Novotná

Přijedou totiž tři kapely ze zahraničí – Volosi z Polska, Harry Sokal Q. z Rakouska a Lars Danielsson Group ze Švédska. Smyčcové kvinteto z Katovic je senzací posledních let na scéně world-music. Inspirací jejich energické hudby je lidová muzika. Formace si získala publikum v celé Evropě nejen díky jazzové improvizaci, ale také klasické hudbě i rockovým postupům. To jsou polští Volosi.


Volosi z Polska.

 

Harry Sokal Q. je nejlepší rakouský saxofonista, který hrál v legendárním Vienna Art Orchestra a byl dvacet let členem kvinteta amerického trumpetisty Arta Farmera. Hrál s mnoha hvězdami, jako je například Joe Zawinul a rád si zahraje také s česko-slovenskými muzikanty.


Harry Sokal Q. z Rakouska.

 

Švéd Lars Danielsson patří mezi nejvytíženější kontrabasisty v Evropě. Na Jazzinci se představí s třetím pokračováním autorského projektu Liberetto. Při tom ho doprovodí zdatní instrumentalisté - francouzský pianista Grégory Privat, britský kytarista John Parricelli a švédský bubeník Magnus Oström. Těšit se lze zvukomalebný i vzrušujícím komorní jazz.


Švéd Lars Danielsson.

A to není všechno. Návštěvníci budou moci vidět a slyšet ještě slovenský Radio Band vedený rtuťovitým saxofonovým mušketýrem Radovanem Tariškou. Ten se soustřeďuje na velkokapelový zvuk a šlapající adaptace známých písní. Ozdobou kapely je zcela mimořádný sedmiletý basista Aron Hodek. Na jevišti budou také školáci z kapely Jazzinec Trio okolo skvělého osmiletého trumpetisty Petra Stránského a také energická skupina studentů z královéhradecké Střeziny, která si říká Little Company.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: facebook Volosi, Keine Angabe, lars-danielsson.com

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama