reklama 

Při studentské sochařské výstavě se „utkají“ analog s digitalem

13.3.2018  •  Kultura  • 
čtenost 176

Trutnov – Dvě katedry, celkem osmadvacet autorů. To bude „konfrontační“ výstava Analog versus Digital, která bude zahájena vernisáží zítra v 17 hodin v městské galerii. Projekt, který se bude věnovat fenoménu digitálního sochařství, se zaměří na porovnání rozdílných tvůrčích a technologických východisek v rámci umělecké prostorové tvorby.

Při studentské sochařské výstavě se „utkají“ analog s digitalem

Divákům se představí práce studentů Katedry sochařství z Fakulty umění Ostravské univerzity, kterou vede a vyučuje tam tradiční sochařství Jaroslav Koléšek. Kromě toho, jako jakýsi protipól, budou vystavena díla studentů sochaře Michala Gabriela z Fakulty výtvarných umění v Brně. „Konkrétně s tvorbou vytvářenou pomocí nejaktuálnějších 3D technologií,“ vysvětlila ředitelka galerie Lucie Pangrácová.

Podle ní bude výstava názornou ukázkou směrů, kterými se současná socha ubírá, příležitostí ke konfrontaci tradičních přístupů a využívání technologických inovací. „Především pak bude svěží přehlídkou mladé sochařské práce v podání studentů obou těchto významných center vysokého uměleckého školství,“ dodala ředitelka.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama