reklama 

VIDEO: Exorcizphobia pokřtí nové album, odchází basák

28.3.2018  •  Kultura  • 
čtenost 819

Hospoda ve Voletinách se bude otřásat v základech. Trutnovská kapela Exorcizphobia, která je letos na hudební scéně už třináctým rokem, tady totiž v sobotu od 16 hodin na hudební akci s účastí zahraničních úderných formací pokřtí nové album nazvané About Us Without Us, tedy O nás bez nás. Na následující afterparty v neděli se s kapelou rozloučí její spoluzakladatel, baskytarista Jan Erben.

VIDEO: Exorcizphobia pokřtí nové album, odchází basák

Ale zpět k sobotnímu zemětřesení. Nové album trutnovské kapely vyšlo, jak říkají její členové, ve stájích nejlepšího tuzemského undergroundového hřebčína Support Underground.K titulní skladbě nového alba  jsme vydali i první profesionální videoklip, ze studia Paster production, v Trutnově známý i díky outdoorovým filmům projektu WLC,“ upozornil baskytarista. K vydanému albu chystá kapela i dvoutýdenní turné v zahraničí.

„Samotný křest bude na náš region poměrně velkou hudební událostí vzhledem k počtu vystupujících kapel i k zahraničním hostům,“ doplňuje kapela. Kromě česko – americké úderky Laid to Waste, která bude v těchto končinách k vidění poprvé, to bude Pasty Clan z Rakouska „Připravte se na řádnej fičák dámy a pánové!“ upozorňují organizátoři akce.Z německého Karlsruhe přijede thrashové komando The Italian Way, z belgického Lutychu přímočará hardcoreová skupina Lifers. Zahraniční hosty doplní tuzemské kapely Braindead z Jičína, Coldblooded Fish z Prahy, Deadkillers z Letohradu a místní Blitzkrieg Boyz. Den po hlavním křtu ve Voletinách lze v 18 hodin zajít na menší pokračování do trutnovské pasáže, kde sídlí klub District One.


S kapelou se rozloučí její spoluzakladatel, baskytarista Honza Erben.

„Vydání nové desky není jedinou zásadní novinkou v našem táboře. Po třinácti letech naše řady opouští spoluzakládající člen Honza Erben, a to se nedá jen tak odbýt. Proto jsme se rozhodli udělat speciální show, při které zazní i starší opomenutý fláky,“ uvádějí členové kapely Exorcizphobia. Jejími hosty budou opět rakouští Pasty Clan a také ostřílení Flashback z Hradce Králové.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Exorcizphobia

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama