reklama 

Koncert na Luční boudě bude jiný a moc se na něj těšíme

18.6.2018  •  Kultura  • 
čtenost 1477
 •• Komerční sdělení

Na Luční boudě se v pátek 29. června uskuteční oslava u příležitosti 395 let od položení jejího základního kamene. Program akce, během níž mimo jiné proběhne ochutnávka místních piv nebo borůvkových koláčů, ozdobí koncert populární zpěvačky a herečky Barbory Polákové. Jak přiznala v rozhovoru pro Trutnovinky.cz, nepřijede na Luční boudu poprvé.

Koncert na Luční boudě bude jiný a moc se na něj těšíme

Během roku koncertujete na mnoha místech po celém Česku. Bude chystané vystoupení na Luční boudě pro vás v něčem jiné?
Už jen proto, že se Luční bouda nachází na úpatí samotné Sněžky a je nejvýše položenou turistickou chalupou na území na celé střední Evropy, bude tento koncert jiný a už se na to moc těšíme. Jen nás mrzí, že nemůžeme zůstat déle. Máme ten den ještě jedno vystoupení večer, tak budeme mít bohužel naspěch.

 

Byla jste již někdy v minulosti na Luční boudě jako turistka?
Ano, několikrát. Chodíme s rodiči od mala po horách.

Jezdíte ráda do Krkonoš?
Do Krkonoš jezdíme v létě i v zimě na běžky, a celkem pravidelně. Stává se mi, že neumím pojmenovat přesně místa a trasy, ale když tam dojdeme, tak vím, kde jsem. Asi to bude tím, že nás jde vždycky víc, a tak jsem nikdy neřešila mapu a jen šla a kochala se. Teď se to ale začne měnit, protože nám holčičky rostou a sami začínáme vyrážet na túry a plánujeme trasy.

Na co se mohou účastníci akce k 395. výročí od položení základního kamene Luční boudy od vás těšit? Přivezete svůj obvyklý repertoár nebo jej pro tuto příležitosti něčím obměníte?
Přivezeme hodinový koncert a zahrajeme ho, jak nejlépe budeme umět. Je super, že koncert bude zadarmo pro ty, kteří si na Luční boudu vyšlápnou a bude pro ně takovou odměnou. To je od pořadatelů moc hezké. Moc se těším.

Jiří Štefek
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Luční bouda, Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama