reklama 

Metalový NadějeFest vynesl pro tři nemocné kluky přes 15 tisíc

18.6.2018  •  Kultura  • 
čtenost 1651

Pomáhat těm, kteří to potřebují je nejen záslužné, ale také více než nutné. A právě pomoc byla smyslem druhého charitativního metalového festivalu NadějeFest, který se v sobotu uskutečnil v areálu campu v Dolcích u trutnova. V průběhu dne byli fanoušci tohoto hudebního žánru svědky vystoupení jedenácti kapel.

Metalový NadějeFest vynesl pro tři nemocné kluky přes 15 tisíc

„Samozřejmě, že by se vše neobešlo bez kapel, které mnohdy jedou stovky kilometrů, aby se vzdali svého honoráře a zahráli pro dobrou věc. Takže klobouk dolů před všemi zúčastněnými kapelami. Přestože nešlo o jeden z těch mega rock metalových festivalů sestavených z topky naší hudební scény, tak se vydařil na výbornou ve všech směrech,“ uvedli organizátoři.

Charitativní projekt JH – Naděje z kamionu, který pořádáním rockových festivalů pomáhá vážně nemocným dětem, založil a vede dlouholetý šofér kamionu Jirka Hugo Hučko. Letošní ročník byl zaměřen na podporu Deniska Knébla, Vašíka Petýrka a Míši Horvátha, kteří bojují s nepřízní osudu v podobě diagnostikované svalové dystrofie Duchennova typu. Také proto festival nesl podtitul Bojujeme s Duchennem.

Krásné letní počasí přilákalo do areálu více než 230 návštěvníků, kteří podpořili dobrou věc, za což jim Hučko poděkoval. Součástí festu byla dražba hrnečků s logem festivalu a podpisy právě odehrané kapely. Hrnečky s podpisy členů kapely Komunál a Salamandra byly vydraženy vždy za 2000 korun. Čistý výtěžek festivalu činil 14 300 korun.

Na účtu jsou ještě necelé čtyři tisíce, ze kterých se zaplatí OSA, takže se pro Deniska, Vašíka a Mišku rozdělí částka přesahující 15 tisíc korun. Ano, není to moc, vím. Lepší ale pomoc alespoň malá, než žádná,“ uvedl Hučko, který upozornil, že festival se uskuteční i v příštím roce. „Sice zřejmě dojde k nějakým změnám v organizaci, ale vše to bude dělané pro to, abyste se cítili ještě lépe a svoji oblíbenou muziku mohli poslouchat v co největším pohodlí,“ dodal.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama