reklama 

Podkrkonošští umělci otevřou ateliér u Uffa, vyfotí se i diváci

14.6.2018  •  Kultura  • 
čtenost 735

V malířský či sochařský ateliér a zároveň v exteriérovou galerii se opět promění prostor vedle Společenského centra Uffo, který bude v sobotu od 10 do 18 hodin „okupovat“ Spolek podkrkonošských výtvarníků Trutnov.

Podkrkonošští umělci otevřou ateliér u Uffa, vyfotí se i diváci

Ten se v souladu s tradicí zapojil do výtvarného festivalu Den otevřených ateliérů, který v kraji letos pošesté pořádá Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. „Náš region patří v této akci k nejmasověji zastoupeným místům v celém Královéhradeckém kraji,“ upozornil náčelník spolku, fotograf Ctibor Košťál.

Do této pozoruhodné umělecké akce se aktivně zapojí čtrnáct členů spolku, kteří představí svá díla v oblasti malby, designu, fotografie, grafiky, návrhářství, sochařství, keramiky či paličkované krajky. Kromě toho někteří z umělců, a to nejen členů spolku, otevřou veřejnosti dokořán ateliéry, aby jim předvedli svou tvorbu přímo v místech, kde vzniká.

V Mladých Bukách se bude prezentovat sochař a řezbář Roland Hantl, na Kuksu fotograf Miroslav Podhrázský a v Markoušovicích Klára L. Schück. Již pátým rokem bude také u Uffa probíhat tradiční fotografování příchozích návštěvníků objektivem fotografa Košťála.

Součástí sobotní události bude také výstava fotografií pořízených v minulých letech a dosud nerozdaných portrétů, které budou jejím aktérům opět zdarma k dispozici,“ uvedl náčelník spolku. Pro děti je připraven výtvarný koutek, kde se budou moci i ony výtvarně realizovat. Udělejte si čas a navštivte trutnovské umělce při Dni otevřených ateliérů.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama