reklama 

Při Fotofestu představí Galerie Celnice fotky Pohribného

12.6.2018  •  Kultura  • 
čtenost 231

Kdo má rád horskou fotografii, neměl by si nechat ujít jedinečnou příležitost a vypravit se do Malé Úpy. V pátek a sobotu se tam totiž uskuteční mezinárodní festival horské fotografie Fotofest 2018.

Při Fotofestu představí Galerie Celnice fotky Pohribného

Festival v Galerii Celnice, nejvýše položené galerii v Čechách, zahájí výstava fotografií Jana Pohribného, která bude k vidění až do půlky srpna. Kromě toho se budou konat tři workshopy, které tento fotograf povede na téma Tajemství krajiny.

Po oba dva dny budou mít amatérští i profesionální fotografové příležitost setkat se s kolegy, jejichž vášní je fotit hory, přírodu a život v horách. Kromě toho bude Fotofest možností k seznámení s novými kolegy, vzájemné výměně zkušeností, získání zajímavých informací a praktických dovedností.

„Po několika výstavách horských fotografů jsme si spolu s Januszem Moniatowiczem z nedalekého Boleslawiece řekli, že bychom mohli přímo na hranicích uspořádat setkání českých a polských fotografů, kteří se zaměřují na hory a přírodu. Fotofest zní možná trochu vznešeně, ve skutečnosti se jedná o komorní akci s přátelskou atmosférou,“ uvedl k historii akce starosta obce Karel Engliš.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Fotofest, Jan Pohribný

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama