reklama 

Učitelé a žáci uvedli Zuškál, muzikál o lidech, lásce a umění

16.6.2018  •  Kultura  • 
čtenost 1549

Když spojí své síly kantoři a jejich žáci pro kreativní účel, může být výsledek nad očekávání zajímavý. To se v míře vrchovaté potvrdilo v případě Zuškálu, autorského muzikálu o lidech, lásce, který mohli vidět ve čtvrtek a pátek návštěvníci dvou představení v sále Uffa.

Učitelé a žáci uvedli Zuškál, muzikál o lidech, lásce a umění

Pozoruhodné taneční, pěvecké, herecké, výtvarné a hudební výkony žáků a učitelů Základní umělecké školy Trutnov, dobrý námět i scénář kantorů Aleny Rodrové, Kateřiny Talavaškové, Jaroslava Dvorského a Lukáše Červeného.

Ten se postaral nejen o hudbu, ale také o dirigování početného školního orchestru. „Tento mezioborový projekt vznikal v průběhu jednoho roku a všechny múzy se propojily v jedno společné dílo,“ uvádějí tvůrci.

V ději představení je kladen důraz na to, že umění není věc, ale cesta. A právě o tom vypráví působivý příběh, o tom, jak naplnit svou duši něčím, co se stane smyslem žití ve městě, kde protagonisté tráví svůj volný čas, žijí každý zvlášť a všichni dohromady. Zuškál je muzikál, který má smysl a diváka strhne i pobaví.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama