reklama 

Bienále horské fotografie v Polsku se účastní i autoři z Trutnova

11.7.2018  •  Kultura  • 
čtenost 453

Ještě předtím, než bude v sobotu 21. září v polském městě Jelenia Góra zahájena vernisáží výstava jubilejního 20. ročníků Bienálle fotografii górskiej, sešla se k výběru nejlepších snímků pětičlenná odborná porota. Jedním z porotců byl také trutnovský fotograf Ctibor Košťál, místopředseda fotoklubu KDÚ.

Bienále horské fotografie v Polsku se účastní i autoři z Trutnova

Do poroty ho přizval ředitel soutěže Tomasz Mielech. „Porota zasedla, nebo spíše zalehla k více než 600 převážně černobílých fotografií, z nichž demokraticky a subjektivně vybrala obsáhlou výstavní kolekci. Z ní pak navrhla vítězné snímky včetně hlavního ocenění Grand Prix,” informoval nás Košťál.

Protože je soutěž mezinárodní, účastnili se jí také fotografové z České republiky. Trutnovské fotografy zastoupili Iva Lhotáková, Milan Lhoták, Petr Čechura, Zbyněk Šanc a Petr Čapek. „Až skončí výstava v Polsku, měla by se kolekce přesunout k nám do Trutnova,” řekl porotce.

Ten z fotografů, který v soutěži pořádané Jeleniogórskiem Centrem Kultury získá hlavní ocenění Grand Prix, obdrží částku  5000 polských zlotých, což představuje zhruba 30 tisíc korun. První cena bude ohodnocena 2500, druhá 1500 a třetí 1000 polských zlotých. Od uvedené částky budou odvedeny daně, v případě českých účastníků to bude 20 procent.Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Ctibora Košťála

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama