reklama 

Trutnovští fotografové z KDÚ mapovali kouzelné Dolomity

17.7.2018  •  Kultura  • 
čtenost 353

Krajinářská a horská fotografie je mezi trutnovskými autory velmi oblíbená. Není divu, hned za humny jsou Krkonoše. Legendou tohoto žánru je nepochybně Jiří Havel, vzor pro mnohé kolegy. I když na blízké nejvyšší české hory nedá dopustit, nikdy se netajil tím, že mu učarovaly Dolomity.

Trutnovští fotografové z KDÚ mapovali kouzelné Dolomity

Společně s ním se fotografové z trutnovského fotoklubu KDÚ Vladimír Groh, Lenka Pekárková, Petr Líbal, Pavel Hintner, Petr Čapek a Mirek Horčička vypravili do jedné z nejmalebnějších částí Alp. Vznikly tak snímky, které jsou nyní součástí výstavy KDÚ Trutnov: Dolomity 2016 v přízemí městského úřadu pořádané městskou galerií.

Na desítkách snímků jsou zachyceny krásná přírodní zákoutí, skály, hory, rostliny či jezera, prostě vše, nad čím zaplesá srdce milovníka krajinářské fotografie. „V Krkonoších jsem se vyučil fotografem horské přírody. Jimi poměřuji všechny ostatní hory světa, které jsem navštívil. Krkonoše se pro mě staly měřítkem. Stále cestují se mnou,“ řekl nám před časem fotograf Havel a dodal, že cestují i do krásných Dolomitů. Výstava potrvá do konce srpna.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama