reklama 

Na metal přijel z Ostravy na kole. Na Tomáška se vybralo 9924 Kč

16.4.2018  •  Kultura  • 
čtenost 947

V záslužnou charitativní akci se v sobotu v sále hospody ve Voletinách proměnil čtrnáctý ročník festivalu Monster of Metal and Hardcore. Jeho organizátoři se totiž rozhodli, že součástí této hudební události bude sbírka pro nemocného, ani ne rok a půl starého chlapce Tomáška Voborníka.

Na metal přijel z Ostravy na kole. Na Tomáška se vybralo 9924 Kč

Podle spoluorganizátora festivalu Tomáše Trochimoviče se sbírka konala pod záštitou města. „Po odpečetění kasy se ukázalo, že se návštěvníci vytáhli a vybráno bylo celkem 9924 korun,“ prozradil Trochimovič. Chlapec trpí vzácným onemocněním CCHS, prošel několika operacemi a stále ho čeká řada vyšetření.

Při samotném festivalu vystoupily kapely Comin, Bestial Theraphy, Elysium metal, Sunset Trail, Jig-Ai, Tortharry a Murder Inc. Právě formace Jig-Ai je známá z koncertu na vyhledávané festivalu Obscene Extreme. Ta má letos v České republice pouze dva koncerty a o její popularitě svědčí skutečnost, že do Voletin za ní dorazili fanoušci až z Děčína nebo Ostravy.

„Skutečnou kuriozitou je, že jeden fanoušek za ní přijel do Trutnova na kole až z Ostravy. Na ostatní kapely dorazili lidé od Pardubic, z Prahy a dalších míst. Festivalu se zúčastnilo celkem 300 fanoušků metalové hudby, z toho zhruba patnáct Poláků. Už to začíná být mezinárodní akce...,“ pochvaluje si Trochimovič.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama