reklama 

Ve velkém finále v Uffu se rozhodne o vítězi 12. ročníku soutěže Česko zpívá

5.4.2018  •  Kultura  • 
čtenost 744

Den D se kvapem blíží. Do velkého finále již dvanáctého ročníku soutěže Česko zpívá, které vypukne v Uffu v sobotu v 17 hodin, postoupilo deset mladých a nadějných zpěváků. Jejich výkony bude hodnotit odborná porota, v níž mimo jiné zasednou zpěvačka Kamila Nývltová, módní návrhář Osmany Laffita a další. Ta potom vyhlásí vítěze.

Ve velkém finále v Uffu se rozhodne o vítězi 12. ročníku soutěže Česko zpívá

V této pěvecké show si mohou svého vítěze zvolit i přítomní diváci nebo zástupci mediální poroty. Desítka finalistů postoupila nejdříve z výběrového kola, které se konalo 5. března v pražském muzeu voskových figurín Grévin. Porota si poslechla živé pěvecké vystoupení více než dvou stovek soutěžících a vybrala ty nejlepší. V semifinále se pak utkalo 54 talentů v kategorii sólisté 9 až 14 let a 43 v kategorii 15 až 26 let.


Porotci a pořadatelé soutěže Česko zpívá.

„Díky partnerům soutěže se i letos mohou ti nejlepší těšit na skutečně atraktivní ceny pro vítěze. Chybět nebudou ani skvělé kované sošky, které pro soutěž již tradičně vytváří umělecký kovář Zdeněk Vítek,“ řekla Iveta Nývltová, ředitelka klání Česko zpívá z Taneční školy Bonifác ve Rtyni v Podkrkonoší, která soutěž vyhlašuje. Patronkou je její dcera Kamila, zpěvačka a sólistka Hudebního divadla Karlín, divadel Broadway a Hybernia v Praze.


Ředitelka pěvecké show Iveta Nývltová z Taneční školy Bonifác.

Podle Nývltové si soutěž svým profesionálním a osobitým přístupem získala přízeň začínajících zpěváků, hudebních pedagogů i veřejnosti. „Projekt si klade za cíl podpořit pěvecké nadání dětí a mladých lidí, objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se,“ vysvětlila ředitelka.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš, archiv Česko zpívá

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama