reklama 

VIDEO: Hudební přehlídka Střediska volného času

11.5.2018  •  Kultura  • 
čtenost 931

K vyvrcholení činnosti v kroužcích působících při SVČ Trutnov již tradičně patří květnová vystoupení, na kterých chce středisko ukázat výsledky celoroční snahy dětí a vedoucích zájmových útvarů estetického i tanečního oddělení. V pondělí se v Uffu uskutečnila první z těchto dvou slavnostních přehlídek, a to hudební.

VIDEO: Hudební přehlídka Střediska volného času

Naučit se hrát a udělat ze hry na nástroj koníčka, ke kterému se budou děti vždy a rády vracet, to je cílem všech hudebně zaměřených kroužků SVČ. A dramatická tvorba je zase oblastí, v níž mohou děti naplno projevit svůj temperament a proměnit ho ve výkon, za který si vyslouží potlesk. V obou oblastech je třeba umožnit získat zkušenosti z vystupování před publikem.

Květnové představení malých i větších hudebníků a divadelníků bylo proto opět umístěno do kukátkové scény Uffa, které kvalitou jevištních technologií - scénického osvětlení, ozvučení sálu přispělo k vysokému diváckému komfortu. Na přehlídce vystoupili herci z dramatického kroužku Dividlo, členové kroužků Píšťalka, Klávesové nástroje, Kytary začátečníci i pokročilí, a čerství mistři rytmiky z nového kroužku Bubnování.

Příští týden v pondělí se bude v Uffu konat přehlídka tanečních souborů. Vystoupí zde Předškoláček, Lentilky, Naila, Klobouček, Rodeo I a II, Sarra I, II a III, Sluníčka, TS Angeles  mladší, starší a hlavní, Uprockers, Ice Dancers děti a junioři.  Některé soubory mají připravené dvě i tři choreografie podle věku a pohybové připravenosti zúčastněných.

(svc, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto, video: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama