reklama 

Připomenou Jazzovou sekci i její aktivní trutnovskou pobočku

16.1.2018  •  Kultura  • 
čtenost 237

Trutnov – Velmi zajímavou výstava nazvanou Jazzová sekce 1971 – 1988 připravila městská galerie ve spolupráci s pořadateli festivalu Jazzinec ve výstavním prostoru v přízemí městského úřadu. Zahájena bude vernisáží zítra v 17 hodin.

Připomenou Jazzovou sekci i její aktivní trutnovskou pobočku

S odstupem času je více než zřejmé, že Jazzová sekce byla v době totality ostrůvkem svobody. V její režii byla nejen kvalitní hudba, ale také řada inspirativních a v té době naprosto nevídaných tiskovin ze světa kultury. Proto byla stále v hledáčku StB.

Podle Tomáše Katschnera, zakladatele Jazzince, bude jeden panel na výstavě věnován činnosti trutnovské pobočky Jazzové sekce. Ta vznikla v roce 1979 a jejím dějištěm byl Jazz klub v Dělnickém domě v Jihoslovanské ulici, který byl otevřen 10. března 1979. Během dvou let tam Pavel Dostál, Karel Rydlo a Ivan Sloboda uspořádali šestnáct klubových večerů.

Pak přišel zátah StB na trutnovské muzikanty… „Na výstavu by měli dorazit dva lidé z Prahy a vypadá to, že i Pavel Dostál, který vedl Jazzovou sekci v Trutnově. Připomínat to, jak nenormálně se tady tehdy žilo, má pořád smysl. Lidé rychle zapomínají,“ myslí si Katschner. Výstava potrvá do 23. března.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama