reklama 

Bratři Formanové v Imagináriu vyzvou v galerii účastníky ke hře

20.11.2018  •  Kultura  • 
čtenost 592

Kdo má rád hru, bude zítra v městské galerii v Trutnově na svém místě. V 17 hodin zde bude totiž zahájena vernisáží výstava Imaginárium, na kterou zve Divadlo bratří Formanů, patnáct vystavujících umělců a dalších autorů ve spolupráci s Matějem Formanem. Mezi autory bude i trutnovská výtvarnice Tereza Komárková.

Bratři Formanové v Imagináriu vyzvou v galerii účastníky ke hře

„V sestavě vystavujících autorů se objevuje také Tereza, která s Divadlem bratří Formanů dlouhodobě spolupracuje na scénických výpravách,“ potvrdila ředitelka galerie Lucie Pangrácová. Forman Imaginárium s výtvarníky zabydlel nepřeberným množstvím příběhů zakletých v divadelních dekoracích, loutkách a dalších nápaditých předmětech.

Imaginárium, které dosud okouzlilo několik českých měst i Paříž se tedy tentokrát zjevuje v Trutnově. Příchozí přímo vybízí, aby si hráli. „Ke hře nepotřebujete návod. Věříme, že lidé v sobě mají cit a míru, pochopí, s čím a jak mohou zacházet, kdy mohou vzít za kliku a kdy je na místě letmý dotek,“ vysvětluje koordinátor výstavy Matěj Forman. Při vernisáži výstavy, která potrvá do 16. února, zahraje známý harmonikář Václav Koubek.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: maleeradosti.blogspot.com

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama