reklama 

Čeští a polští fotografové mapovali Nisu a fotili keramiku

15.11.2018  •  Kultura  • 
čtenost 264

V přízemí Městského úřadu v Trutnově bude zítra v 17 hodin zahájena vernisáží výstava českých a polských fotografů, která byla prezentována na přelomu října a listopadu v polském městě Bolesławiec. Tato expozice je vyvrcholením práce dvaadvaceti polských a českých fotografů, mezi nimiž jsou také příznivci „dobrého světla“ z Trutnova.

Čeští a polští fotografové mapovali Nisu a fotili keramiku

Ti nejen fotografovali a dokumentovali Euroregion Nisa, ale také se v srpnu v Bolesławci v souvislosti s 54. Mezinárodním keramickým a sochařským sympoziem i tamními čtyřiadvacátými keramickými slavnostmi zúčastnili workshopu, zaměřeného na fotografování keramických děl a umělců – keramiků při jejich práci. Výstavu doprovází výpravný katalog a nástěnný kalendář na rok 2019, který obsahuje nejlepší fotografie z tohoto mezinárodního workshopu.

Během několikadenních fotografických workshopů se uskutečnily také odborné přednášky a názorné prezentace, které vedli člen ZPAF, umělecký fotograf Maciej Hnatiuk a fotograf Rafał Swosiński. Historii a tradice mezinárodních keramických a sochařských sympozií přiblížil umělecký keramik Mateusz Grobelny. Téměř třicetiletou práci Spolku podkrkonošských výtvarníků Trutnov představil jeho náčelník, fotograf Ctibor Košťál.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama