reklama 

Hvězdná norská zpěvačka Friis uzavřela letošní díl Jazzince

23.11.2018  •  Kultura  • 
čtenost 223

„Vycházející hvězda skandinávského jazzového vokálu a miláček hudebních kritiků,“ tak označují hudební publicisté norskou zpěvačku a skladatelku Live Foyn Friis. Ti její hudbu většinou zařazují do kategorie indie-jazz s prvky popu. Včera večer se o jejich pěveckých kvalitách mohli přesvědčit posluchači v síni Bohuslava Martinů v Trutnově.

Hvězdná norská zpěvačka Friis uzavřela letošní díl Jazzince

Tento znamenitý koncert, který zcela jistě potěšil milovníky tohoto žánru, uzavřel letošní program festivalu Jazzinec. Zpěvačku na koncertě doprovázelo norsko – české kvarteto. „Její obrovská láska k jazzovému zpěvu ji vede k tomu, že během svých koncertů interpretuje nejen své autorské skladby, ale i jazzové standardy,“ stojí v charakteristické této norské sólistky.

A toho se dočkali také návštěvníci jejího včerejší vystoupení v Trutnově. Debutové album Friis, která už vystupovala na evropských i amerických festivalech a zazpívala si kromě jiných také s hvězdou Bobbym McFerrinem, bylo nominováno na nejlepší dánské jazzové album roku. Později získala ocenění Arets Unge Jazzkomponist og Danmarks Nye Jazzstjerne – Nejlepší mladý jazzový skladatel roku a Nová hvězda dánského jazzu. 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama