reklama 

Snow Film Fest nabídne řadu zimních dobrodružství

17.11.2018  •  Kultura  • 
čtenost 415

Filmová zima se valí do Trutnova. Ve čtvrtek se v kině Vesmír opět představí festival Snow Film Fest, který i letos slibuje dostatek adrenalinu, sněhu a ledu. Na své si tak přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů i zamrzlé divočiny. Tak na co čekáte?

Snow Film Fest nabídne řadu zimních dobrodružství

Snow Film Fest je celovečerní pásmo špičkových filmů, které s sebou přináší ty nejlepší zimní adrenalinové, sportovní a dobrodružné snímky z mezinárodní i domácí produkce. Tento festival je bratrský festival Expediční kamery, je největší svého druhu u nás a probíhá v České republice již od roku 2011.

Během let se festival značně rozrostl a běžně jej navštíví až 25 000 diváků. Promítá se na dvoustovce míst v Česku i na Slovensku, v kinosálech, kulturních domech, klubech i kavárnách.

Soutěžit o vstupenky můžete ZDE.

Letos se můžete těšit na kajakářskou expedici za vysněnou řekou v Grónsku, mrazivý sólo přejezd Aljašky na kole a hledání prašanu na Balkáně. A potom třeba taky na sondu života profesionálního sportovce, kdy se dozvíte, jak vypadá příprava tréninkové skupiny Ondřeje Banka. Zajímavá bude jistě i surfařská groteska v nelítostných vlnách Atlantiku okolo islandského městečka Grindavik nebo návrat do Laponska.

Program

18:00 začátek promítání
18:05 Into Twin Galaxies
19:00 přestávka
19:20 Frozen Road
19:45 In Gora
20:30 přestávka
20:50 Freezing
21:15 Kámen, nůžky, Vagus
21:45 Lapin Kulta
22:00 ukončení akce

Vstupné 120 Kč, děti a senioři 80 Kč. Vstupenky budou v prodeji pouze na místě. Občerstvení je zajištěno po celou dobu promítání filmů. Akci pořádá trutnovská prodejna HUDYsport.

Into Twin Galaxies

Země: Rakousko 2016
Délka 51 minut
Režie: Jochen Schmoll
Jazyk: anglický, české titulky

Tři dobrodruzi, Sarah McNair-Landry, Erik Boomer a Ben Stookesberry před sebe kladou nelehký cíl. V mrazivých končinách Grónska, poblíž Baffinova zálivu, je dosud neprozkoumaná řeka. Je to nejseverněji položená řeka, kterou kdo kdy sjel na kajaku. Za pomoci snow kitu se trojice vydává napříč polární pustinou za 1000 km dalekým snem, který spatřili do té doby pouze na satelitních mapách. Expedice bojuje s nástrahami Grónska, polárním počasím, ledovcovou krajinou a dalšími překážkami, které se jim staví do cesty a věří, že stihnou dorazit k řece právě včas, aby již byla rozmrzlá, ale aby se stále dala splout v lodích. Největším motorem je odhodlání.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Chistoffer Sjostrom/Amer Sports

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama