reklama 

Posluchačům se představí velký talent, tenorista Petr Nekoranec

5.12.2018  •  Kultura  • 
čtenost 246

Návštěvníky festivalu Trutnovský podzim dnes od 19 hodin čeká v trutnovském Uffu mimořádný kulturní zážitek. Posluchačům se představí jedna z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice, pětadvacetiletý tenorista Petr Nekoranec. Doprovodí ho Symfonický orchestr Českého rozhlasu s americkým dirigentem Williamem Kelleym.

Posluchačům se představí velký talent, tenorista Petr Nekoranec

V programu večera zazní díla takových skladatelských velikánů, jako byli Ch. W. Gluck, W. A. Mozart, G. Rossini, G. Donizetti, Ch. Gounod či G. Bizet či G. Verdi. Mladý pěvec Nekoranec je od září 2016 byl frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. Po ukončení v létě 2018 nastoupil jako sólista Stuttgartské opery.

Tento mimořádný pěvecký talent prokázal své umění v evropských soutěžích. V lednu minulého roku si odnesl z jednoho z nejslavnějších pěveckých klání, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Stal se jejím absolutním vítězem a kromě toho mu mimořádné ceny udělili legendární pěvec Plácido Domingo a vedení divadla Teatro Real de Madrid. Navíc letos v lednu převzal další prestižní cenu, tentokrát Classic Prague Awards v kategorii Talent roku 2017.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: petrnekoranec.eu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama