reklama 

VIDEO: Kapela Mandrage oslnila Uffo hudební i světelnou show

19.10.2018  •  Kultura  • 
čtenost 2206

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel, Mandrage, vyrazila na začátku října na své podzimní turné. A ve čtvrtek večer, jako jedno z patnácti tuzemských měst plus slovenské Bratislavy, navštívila Trutnov. „To je nejkrásnější kulturák v republice,“ pochválil z pódia Uffo 29letý zpěvák plzeňské skupiny Vít Starý.

VIDEO: Kapela Mandrage oslnila Uffo hudební i světelnou show

Kapela, která příští rok oslaví osmnácté narozeniny, zahrála posluchačům nejen novinky z letošního alba Po půlnoci, ale také své největší hity z desek starších. Uffem se tak rozléhaly songy jako Františkovy Lázně, Hledá se žena, Brouci, Šrouby a matice…

„Baví mě, jak je náš set na koncertech poskládán z různě starých písniček. Když hraju, vybavují se mi různé vzpomínky na nahrávání, stará turné a tak. Je to jak cesta časem,“ nechal se slyšet klávesista František Bořík.

Koncert, jehož předskokanem byla čáslavská kapela Civilní Obrana, měl šťávu od začátku do konce. Hudební zážitek v podání pětičlenné formace byl navíc obohacen o originální světelnou show, takže bylo i na co koukat. A třikrát během koncertu také ze stropu Uffa „pršely“ na diváky papírové konfety.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto, video: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama