reklama 

Božským zahájením vypukne festival Theatrum Kuks 2018

22.8.2018  •  Kultura  • 
čtenost 488

Multižánrový festival Baroko, jak jej neznáte aneb Theatrum Kuks, dnes vstoupí do sedmnáctého ročníku. Slavnostní zahájení se uskuteční ve 20 hodin na nádvoří a v bylinkové zahradě hospitalu. Součástí bude kukská premiéra božské tragikomedie o kráse Molière a kol. – Krása střídá NÁDHERU souboru Geisslers Hofcomoedianten.

Božským zahájením vypukne festival Theatrum Kuks 2018

Prologem této události bude v 16 hodin v Rentzově muzeu barokního tisku vernisáž výstavy obrazů malíře, performera a scénografa Vladimíra Kiseljova nazvaná Bábel. V 18.30 hodin se návštěvníci přesunou do Divadla Maštal v hospitalu, kde exkluzivně pro festival zahraje v premiéře osm studentů KOLD DAMU inscenaci Šírání čirého jasného dne, ve které se setkávají dva barokní skladatelé Monsieur de Sainte-Colombe a Marain Marais.


V Rentzově muzeu začne vernisáží výstava obrazů malíře Vladimíra Kiseljova.

Úvodní den festivalu zakončí ve 22 hodin Barokní zahradní slavnost s živou hudbou jaroměřského souboru La Bilancetta v kulisách osvětlené bylinkové zahrady se sklenkou vína a stylovým rautem. Součástí bude mimo jiné vstup studenta scénografie Ondřeje Menouška, který navrhuje dechberoucí světelnou dekoraci špitální zahrady. Program festivalu najdete na: https://theatrum-kuks.cz/program-2018

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv theatrum-kuks.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama