reklama 

Obrazy malíře Fürbachera poplují v kostele na mystické vlně

14.8.2018  •  Kultura  • 
čtenost 651

„Miluju barevnost a odpovídá to mé povaze, mému vnitřnímu založení,“ řekl nám kdysi trutnovský malíř Robert Fürbacher, člen Spolku podkrkonošských výtvarníků. A to se za roky autorovy výrazné tvorby nezměnilo. Přesvědčit se o tom budou moci návštěvníci jeho výstavy Mystické obrazy v Evangelickém kostele v Janských Lázních, která bude zahájena vernisáží zítra v 18 hodin.

Obrazy malíře Fürbachera poplují v kostele na mystické vlně

V programu vernisáže vystoupí hudební seskupení Za Dvě Dvě. Fürbacherovy abstraktní obrazy jsou velmi působivé, prosvícené a diváka spolehlivě vtahují do svého nitra. Právě prostory kostela se zdají být pro tuto podívanou ideálním teritoriem. Autor se snaží docílit barev, které nejsou zcela běžné. „Překrývám různé odstíny, které se k sobě ani moc nehodí, a jak se mění světlo, tak se mění i barvy na obraze,“ uvádí.

Fürbacher se snaží v obrazech docílit toho, aby byly spíše meditativní, aby barvy nějak na člověka působily, protože každá má svoji funkci. „Když si někdo udělá čas, postaví se zklidněný před můj obraz, může ho to někam pocitově posunout a nemusí obrazu nutně rozumět,“ vysvětlil trutnovský malíř, jehož výstava v krkonošském lázeňském městě potrvá do 10. října.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama