reklama 

Expediční kamera promítne nejlepší cestovatelské filmy

16.3.2019  •  Kultura  • 
čtenost 348

Ocitnete se v peruánské džungli, vydáte se do pohoří Kašmír, pojede závod na kolech napříč Amerikou a čeká vás i putování plné adrenalinu po Novém Zélandu. Čtvrteční večer v kině Vesmír bude vyhrazený pro všechny cestovatele, sportovce i dobrodruhy. Na programu promítání je totiž Expediční kamera.

Expediční kamera promítne nejlepší cestovatelské filmy

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je svým rozsahem největší cestovatelskou a outdoorovou akcí v republice. Již od roku 2009 přináší k divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezony z celého světa i z domácí produkce.

V letošním programu najdete šest filmů, oceněných například na Kendal Mountain Festivalu,Vancouver International Mountain Film Festival, ale i čerstvé novinky z domácí produkce.

Můžete se těšit na expedici do nitra peruánské džungle ve filmu Matsés, mrazivý příběh horolezce zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory Tupendeo v pohoří Kašmír, novozélandské adrenalinové putování Waiau-Toa Odyssey na horských kolech a packraftech, medailonek handicapované lezkyně z Nové Anglie ve snímku Stupmed, závod napříč Spojenými státy v podání dvou houževnatých cyklistek ve filmu Divided a Kroky na hraně neboli běžeckou výpravu slovenských ultraběžců po stopách nelítostné židovské historie.

Program promítání ve Vesmíru

18.00 zahájení, přivítání
18.10 Stumped
18.35 Matses
19.20 přestávka
19.40 Tupendeo
20.10 Divided
20.50 přestávka
21.10 Waiau-Toa Odyssey
21.20 Kroky na hraně
22.00 ukončení

Vstupné je 120 Kč, děti a senioři 80 Kč. Vstupenky budou v prodeji pouze na místě. Občerstvení je zajištěno po celou dobu promítání filmů. Akci pořádá trutnovská prodejna HUDYsport.

(tz, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.expedicnikamera.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama