reklama 

Zpěvák Flint je mrtev, s kapelou The Prodigy vystoupil v Trutnově

5.3.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1109

Smutná zpráva včera zastihla hudební svět. Ve věku devětačtyřiceti let totiž zemřel Keith Flint, zpěvák nejslavnější elektronické formace světa The Prodigy. Tohoto „divocha“, který dokázal jaksepatří rozparádit publikum, mohli na vlastní oči vidět také návštěvníci dnes už neexistujícího festivalu Trutnoff Open Air na trutnovském Bojišti.

Zpěvák Flint je mrtev, s kapelou The Prodigy vystoupil v Trutnově

Tato kapela s velkým úspěchem vystoupila na hlavní scéně v srpnu roku 2015. Byla velkou zahraniční a dlouho očekávanou top hvězdnou a nejdražší kapelou festivalu. Střídání stylů, velká energie a světelné efekty - na těchto základech byl postaven celý koncert, který sledovalo do posledního místa zaplněné hlediště.

Kapela hrála především písně z nového alba The Day Is My Enemy. To natočila na jaře téhož roku. Kdo byl tehdy v areálu Na Bojišti jistě vzpomíná na velkou noční jízdu, jak by se dalo nazvat vystoupení britské legendy. Fanoušci této formace byli nadšení, tančili, křepčili a prostě se náramně bavili.

„Album bych si asi nekoupil a neposlouchal ho doma. Tahle kapela se musí vidět naživo, takovou energii vám žádné cédéčko nedá. Atmosféra koncertu byla neopakovatelná. Prodigy je jednou z kapel, které se hodí výhradně na pódia,“ řekl nám tehdy fanoušek kapely Robert Hrubý, který na ni přijel do Trutnova z Prahy.

Stejně jako festival, nezapomenutelné vystoupení The Prodigy v Trutnově se svým zpěvákem Flintem je minulostí. Tato pěvecká ikona totiž žila divoce a zemřela brzy. Během svého života bojoval se závislostí na drogách i alkoholu. Jeho spoluhráč Liam Howlett na kapelovém Instagramu uvedl, že Flint spáchal sebevraždu. Tím skončila legenda, která v Trutnově zanechala nesmazatelnou stopu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama