reklama 

Božetěchovy rádodajky daly nahlédnout do Vnitřních světů

14.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 264

Návštěvníci Divadýlka Trdýlko byli svědky představení Vnitřní světy, které v letošním školním roce připravil literárně-dramatický obor Základní umělecké školy Trutnov. Na jevišti vystoupil soubor nejstarších studentů oboru nazvaný Božetěchovy rádodajky, který vede učitelka Šárky Ziková.

Božetěchovy rádodajky daly nahlédnout do Vnitřních světů

„Divákům byl představen vlastní autorský projekt studentů. Na základě společného výchozího tématu vznikly tři scénáře, tři komorní dramata, v nichž se hlavní hrdina vypořádává se svými osobními démony, jako jsou dotěrné noční můry nebo útočící špatné svědomí,“ uvedla učitelka.

V inscenaci hrála velkou úlohu atmosféra. „Hudební a světelná složka se prolínala s hereckou a dohromady tvořily výraznou podívanou. Studenti tak využili technické možnosti, které jim skýtá nově zrenovované a vybavené školní divadlo,“ dodala Ziková.

Do projektu Vnitřní světy se zapojili i mladší žáci oboru tvořící soubor Sundejtovodou. Jakým způsobem si s tématem poradili oni, bude možné vidět opět v Divadýlku Trdýlko v úterý 18. června v 18 hodin.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama