reklama 

Co se stane, když do hry vstoupí soupeř prozradí představení Ego

1.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 369

Po špičkovém českém novocirkusovém souboru Cirk La Putyka se včera na festivalu Cirk-Uff v Trutnově ve Společenském centru Uffo představila další tuzemská pecka. Sugestivní představení s názvem Ego v podání souboru Losers Cirque Company.

Co se stane, když do hry vstoupí soupeř prozradí představení Ego

Ve fyzicky velmi náročném „kusu“ svůj um předvedli v mnoha rozmanitých polohách Jindřich Panský a Petr Horníček. Vyhrocené Ego se začalo náležitě projevovat hned v úvodu, když první - starší z protagonistů s velkou sebeláskou a pýchou usedl do kruhu vytvořeného ze zlatých medailí, které ve své kariéře získal. Ty si pak postupně dával na krk a při fyzických výkonech je doprovázelo jejich charakteristické cinkání…

To už ale na scénu k jeho nelibosti vstoupil nevítaný soupeř, jehož ego bylo rovněž hodně „nabušené“. Pak už se rozjel nevídaný emocionální kolotoč. „Ego nás nutí být vždy nejlepší, mít vždy navrch, mít vždy pravdu. Ego je mistr číslo jedna, kterého musí včichni uctívat,“ stojí v charakteristice základu představení.

Co se však stane, když jednomu muži na sportovním vrcholu vstoupí do ringu jiný muž? Mladší, energičtější, fyzicky výkonnější. Ego říká: „Je třeba zápasit! Zápasit ze všech sil o své těžce vydobyté místo. Kromě toho, že představení nabízí neobyčejnou podívanou, je také jakýmsi mementem a zobrazením toho, že nejlepší vyhraná bitva, je žádná bitva. Pokud jste Ego včera neviděli, zajděte do Uffa dnes. Začíná v 17.30 hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama