reklama 

Druhý ročník letního kina před Caffé Uffo přináší devatenáct trháků a kultovek

29.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 3767

Když v minulém roce vzniklo letní kino před Caffé Uffo v Trutnově, byla to mimořádná událost. Přestože se, jak už to tak chodí, našly skeptické hlasy, netrvalo dlouho a promítání filmů v těsné blízkosti Uffa si našlo řadu diváků a příznivců, kteří tento kulturní počin přijali s nadšením.

Druhý ročník letního kina před Caffé Uffo přináší devatenáct trháků a kultovek

Každý si může vybrat a zajít na film blízký jeho srdci. Mám opravdu radost, že přišlo poměrně dost lidí. Při promítání byla dobrá atmosféra a diváci si to užívali. Samozřejmě to byla premiéra a nevěděli jsme, zda budou mít lidi zájem, ale měli,“ řekl nám tehdy při projekci prvního filmu Libor Kasík, ředitel Uffa. I když je v provozu letní kino i v areálu Na Bojišti, tyto dvě scény si nijak výrazně nekonkurují a letní kino u Caffé Uffo vstoupilo letos do druhého ročníku.

Filmy jsou rozděleny do dvou kategorií. Trháky zachycují opusy, které jsou divácky velmi sledované a mají velký ohlas. Naopak tak zvaná kultovka zřejmě přiláká před plátno filmové obecenstvo, které má charakter pamětníků, z nichž mnozí kultovní snímky sledují rádi a opakovaně. Mezi trháky letošní sezóny budou nepochybně patřit filmy Úsměvy smutných mužů, Spider – Man: Paralelní světy, Ženy v běhu či Bohemian Rhapsody.

Mezi kultovky se nepochybně zařadí takové „kusy“ stříbrného plátna, jako jsou Samotáři, Léto s kovbojem, Účastníci zájezdu nebo Madisonské mosty. Prostě česká i zahraniční klasika. Po trháku Lego příběh 2, který měli možnost diváci shlédnout včera, se další venkovní promítání uskuteční ve středu ve 21 hodin. Na programu je film Samotáři v režii Davida Ondříčka s nezapomenutelným Jiřím Macháčkem a jeho křivolaké cestě životem s jointem v ústech.

Letní kino před Caffé Uffo bude v provozu až do pátku 30. srpna. Časy začátku promítání se budou měnit podle doby, kdy se venku začíná stmívat. První čtyři filmy začínají ve 21 hodin, další pak ve 20.45 a od konce července ve 20.30 hodin. Diváci mohou vidět celkem devatenáct celovečerních filmů.Výběr filmů jsme vytvořili tak, aby si přišly na své všechny vrstvy diváků, a to třeba i děti,“ dodal ředitel Uffa.

Program letního kina u Caffé Uffo

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama