reklama 

Na Riviéře přivítají léto keltskými rytmy, punkem i rock'n'rollem

19.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1117

/VIDEO/ Slunečné a horké dny jsou tady. A Riviéru v Petříkovicích U Trutnova čeká kulturní a společenská událost Vítání léta. Ta odstartuje v sobotu v 17 hodin. „Akce se koná za každého počasí, což zajistí party stan a hospůdka u koupaliště,“ upozornil organizátor Olin Dlouhý, baskytarista petříkovické kapely Benjaming’s Clan.

Na Riviéře přivítají léto keltskými rytmy, punkem i rock'n'rollem

Právě tato formace, která vznikla v roce 2013 jako pokračování kapely Benjaming Band, bude jednou ze tří, které v průběhu Vítání léta zahraje pro všechny příchozí. „Naše tvorba je ovlivněna keltskou hudbou. Do toho všeho patří naše punk-rockové kořeny, drtek folku, popu a tím vzniká neotřelý styl, který nazýváme Celtic pop… Rock’n’Dudy,“ představil Dlouhý.

Hudební nadšence také zcela jistě potěší vystoupení plzeňské punk rockové legendy Znouzectnost, která své první vystoupení absolvovala už v listopadu roku 1986 ve vysokoškolském klubu OKO v Plzni. Od té doby se těší velké přízni svých četných fanoušků. Znouzectnost je kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu.


Do Petříkovic dorazí i punková legenda Znouzectnost.

Na sobotní události bude přivítána rovněž zahraniční kapela. Z polského města Kamienna Góra totiž přijede s garážovým rock'n'rollem seskupení Porażeni. U jeho zrodu stála noční barová story, kdy se začaly v dálce ozývat zvuky kytar. „Ještě jsme si toho nebyli vědomi, ale právě tehdy jsme se stali Porażeni,“ vzpomínají na svůj zrod členové této kapely.


Od severních sousedů přijede s garážovým rock'n'rollem skupina Porażeni. 

Samozřejmostí sobotního petříkovického Vítání léta bude dostatek rozmanitého občerstvení, takže nezbývá než dorazit do epicentra dění. „Vezměte s sebou děti, rodiče, babičky, prarodiče... Těšíme se,“ zve návštěvníky organizátor Dlouhý. 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, Lukáš Rumpík, czadrow24.pl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama