reklama 

Soubor Cirk La Putyka vzdal hold festivalu v Trutnově, do ulic vyrazila rozverná bárka

1.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 909

/VIDEO/ I když byl devátý mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-Uff v Trutnově už včera v plném proudu, přesto došlo k tak zvanému festivalovému entrée. Postaral se o to soubor V.O.S.A. Theatre, který zaparkoval motorový člun před Uffem a z něj hosty festivalu přivítal jeho pořadatel a ředitel společenského centra Libor Kasík.

Soubor Cirk La Putyka vzdal hold festivalu v Trutnově, do ulic vyrazila rozverná bárka

Ten také přečetl povzbuzující zprávu, kterou mu poslal Rosťa Novák, principál špičkového českého souboru Cirk La Putyka, který Trutnov miluje, nevynechá jediný ročník festivalu, prostě je v podkrkonošské metropoli jako doma. Na letošním ročníku vystoupil dvakrát s veleúspěšným představením ADHD. Včera už však principál nemohl být osobně přítomen, tak zanechal alespoň vyznání.

V něm mimo jiné uvedl, že lidi z Uffa, festival Cirk-Uff, ředitel Libor Kasík, místní diváci jsou pro soubor Cirk La Putyka něčím, co se navždy vrylo do jeho historie a především do srdcí jeho členů. Něčím, čemu nesmírně drží palce a před čím smekají klobouk. „Velice záhy po otevření Uffa jsme zjistili, že toto potkání nebude jen o obyčejné a standardní spolupráci, ale o přátelství, vzájemné důvěře, inspirování se, podpoře, o sdílené odvaze riskovat, o společném a nekončícím vizionářství a touhou stále přinášet něco nového a neotřelého,“ napsal principál.

Podle něj má Cirk-Uff v Trutnově neskutečny genius loci, který pro jeho soubor nemá moc dalších míst na české kulturní mapě. „Moc za to děkujeme, nikdy nezapomeneme a nepřestaneme si vážit toho, že snad každý rok se můžeme stát součástí programu divadla či festivalu. Jsme tady opravdu šťastní, užijte si letošní festival a gratuluji všem vám k velké věci, kterou tady společně děláte s názvem Cirk-Uff,“ vzkázal festivalu Novák.

Přítomné diváky ještě pozdravila špičková světová performerka Jascha Boyce z australského souboru Gravity & Other Myths, jehož představení viděli včera večer návštěvníci šapita a ještě ho uvidí na témže místě dnes v 19 hodin. „Považujeme festival Cirk-Uff zas skutečně absolutně skvělý a jsme rádi, že se s vámi můžeme podělit o to, co jsme do Trutnova přivezli,“ uvedla performerka a připomenula v této souvislosti ještě jedno představení soubor s názvem Jelly or Jam, které je na programu v šapitó dnes ve 14 hodin.

Potom už od Uffa vyrazil rozverný, tančící, zpívající, jiskřící a kouřící motorový člun se členy souboru V.O.S.A. Theatre, který si to v hojném doprovodu návštěvníků festivalu mašíroval po Horské ulici na hranu Krakonošova náměstí, aby se později vracel přes Dolní promenádu na nábřeží řeky Úpy zpět před Uffo, kde pak v pozdním večeru tato company uvedla své představení Baron Prášil. Včerejší festivalový blok byl hodinu před půlnocí v Caffé Uffo zakončen Páteční party.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama