reklama 

Uvolněná atmosféra premiéry Kafe&Jazz, zklamáním byl odjezd hlavní hvězdy

16.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 3798

Druhým dnem pokračoval včera v areálu Na Bojišti v Trutnově premiérový festival Kafe&Jazz. Kromě toho, že návštěvníci mohli ochutnat lahodnou kávu od několika pražíren, návštěvníci se těšili i na hudební program. Bohužel před koncertem hlavní hvězdy programu Ondřeje Havelky and his Melody Makers festival zasáhla prudká bouřka. A pak přišlo velké zklamání posluchačů.

Uvolněná atmosféra premiéry Kafe&Jazz, zklamáním byl odjezd hlavní hvězdy

Umělec s kapelou totiž kvůli nepřízni počasí odjel. „Je mi líto, že odjeli,“ reagoval na nečekanou situaci hlavní organizátor festivalu Roman Dorňák. Ale zpět k celodennímu dění v areálu. Jak už bylo řečeno s hudbou se zde snoubila káva, kterou většina zúčastněných hojně ochutnávala. 

„Pražím už pět let, začínal jsem doma v garáži. Koupil jsem si z Taiwanu jednoduchou pražičku a naučil jsem se základy. Exaktní pražení je celkem mladý obor, takže se tady dá ještě spousta věcí vymyslet,“ okomentoval svou praxi Michal Ptáček, zakladatel pražírny Zoban. Kromě toho se jednotlivé pražírny střídaly na Coffee Stage, kde lidem připravovali kávu na klasickém kávovaru i netradičními způsoby, nabízeli ochutnávky svých produktů a samozřejmě také zajímavé informace o pražení, přípravě i konzumaci kávy.

Pro návštěvníky organizátoři také připravili několik přednášek a workshopů. Například umělkyně Eva Cello ukazovala, jak se jednoduše stát homebaristou nebo jak si doma připravit filtrovanou kávu. Zájemci si mohli vyzkoušet tak zvaný cupping, ochutnávání kávy nebo navštívit workshop o tom, jak vzniká kavárenský podnik. „Přednášky byly skvělé a zajímavé a kávy byly výborné. Byly jsme překvapené, jaký může být rozdíl v chuti kávy,“ řekla Trutnovinkám Veronika Vídeňská, jedna z návštěvnic festivalu.

Hudební program v pozdním odpoledni zahájila skupina Jazzinec Q, kapela trutnovské „zušky“. Se svými kamarády zde vystoupil devítiletý znamenitý trumpetista Petr Stránský. „Hrálo se mi skvěle,“ svěřil se tento mimořádný talent s tím, že na trubku hraje tři roky. Kapela sklidila u posluchačů velký úspěch. „Kluci z hudebky mě velmi překvapili, mají úžasného učitele,“ okomentovala festival Pavla Schröterová.

Na pódiu po Jazzinec Q zazářila také kapela Jay Delver. Po odjezdu Havelkova ansámblu bez očekávaného koncertu se o hudební program postarala kapela Shum Davar s výběrem své balkánské muziky a rozveselila tak zklamané posluchače. Ani touto kapelou večer neskončil, až do ranních hodin hráli DJové Cabaret Maňana. Jak uvedl organizátor Dorňák, pořadatelé chtěli vytvořit akci, která bude pomalejší a bude mít jiný rozměr, než jaké se Na Bojišti většinou pořádají. „Myslím si, že se nám to povedlo a atmosféra byla skvělá,“ prozradil a potvrdil, že se návštěvníci můžou těšit na druhý ročník.

Celá kulturní akce byla tak zvaně cashless. Návštěvníci při vstupu do areálu dostali čipy, které si zde nabili a během festivalu nepotřebovali peněženku. Bojiště také poskytlo zálohované plastové kelímky a festivalu se tak vyhnula záplava odpadků. 

Markéta Šilhanová
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama