reklama 

V Trutnově otevřou australskou školičku nového cirkusu

3.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1017

Letošní australský festival Cirk-Uff měl ještě jeden pozitivní výstup. V sobotu dopoledne mohli být totiž zájemci přímo na setkání s australskými umělci ze souboru Gravity & Other Myths, kteří je seznámili, jak učit cirkusu dětem. Tato vzdálená země je totiž průkopníkem této výuky na mnoha školách.

V Trutnově otevřou australskou školičku nového cirkusu

„Chceme do Trutnova dostat australské lektory a od ledna příštího roku plánujeme ve městě otevření australské školy. Už za měsíc u nás budou mít Australané rezidenci a uskuteční 13. července workshop. Takže jste zváni,“ řekl divákům těsně po představení company od „protinožců“ Libor Kasík, ředitel Uffa.

Podle něj je v Austrálii spousta skvělých novocirkusových školiček. „A právě v Trutnově by mohli tamní lektoři učit děti a pomoci tak, již dnes umělecky skvělému, českému novému cirkusu,“ uvedl hlavní organizátor festivalu a připomenul úspěšné premiérové vystoupení mladých trutnovských performerů v představení Pure.

Kasík věří, že je vystoupení na letošním Cirk-Uffu strhlo a že na sebe nabalí další zájemce o tento žánr. „Věřím, že se Trutnov stane novocirkusovým městem nejen kvůli festivalu, ale i kvůli mladým performerům, kteří se budou chtít učit a budou schopni tvořit skvělé věci, což bude ve svém důsledku skvělé pro nás všechny,“ domnívá se ředitel Uffa.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama