reklama 

Bojiště, městečko ve městě, žilo pět dní festivalem Obscene Extreme. Už skončil

8.7.2019  •  Kultura  • 
čtenost 5029

Areál Na Bojišti v Trutnově se na pět dní proměnil v samostatné městečko ve městě. Po této době zde včera skončil jednadvacátý ročník festivalu Obscene Extreme, na který dorazily stovky fanoušků z celého světa s netradičními, mnohdy extrémními životními sklony. Ti měli možnost vidět a slyšet desítky kapel vyznávajících tvrdou muziku.

Bojiště, městečko ve městě, žilo pět dní festivalem Obscene Extreme. Už skončil

Přestože z mnohých návštěvníků na první pohled šla hrůza, nic hrozivého se v průběhu festivalu nestalo. Naopak, ukázalo se, že osobní postoje, které se liší od většinové společnosti, nejsou důvodem k extrémnímu chování vůči ostatním. Panovala zde sounáležitost, tolerance a naladění na stejnou notu. „Jsme všichni v tomto směru stejná krevní skupina,“ řekl nám už na začátku festivalu Mirek Pecha, který do Trutnova přijel z Ostravy.

Obscene Extreme kvůli nevšedním praktikám, které se po pět dní odehrávaly přímo na pódiu i mimo něj, nemusí být pro každého. „Lidí, kteří nás odsuzují je určitě dost. Ti ale na festival zcela jistě nedorazí. Možná, kdyby nás blíž poznali, tak by třeba změnili názor. Je to na nich,“ myslí si fanynka divokého stylu a tetování Małgorzata Nowicka z nedaleké polské Wrocławi.

 

Festival má už svoji dlouhou tradici a k Trutnovu neodmyslitelně patří. Účastníci zde mají zázemí nejen k noclehu ve stanovém městečku, ale také dostatek jídla pití. Kromě toho jde jak o hudební, tak i o společenskou událost, kde se potkají lidé z odlišných kultur, prostředí a rozmanitých zvyklostí, které spojuje hudba a životní styl. „Kdyby se k sobě lidé na celém světě chovali tak, jako zástupci různých národů v Trutnově, možná by ubylo problémů,“ je přesvědčen slovenský návštěvník Juraj Luknár z Bratislavy.

Obscene Extreme je tedy minulostí a pořadatelé již určitě přemýšlejí o dalším, dvaadvacátém ročníku. Komunita, která se do areálu Bojiště sjíždí ze všech koutů planety, je připravena se na „místo činu“ vrátit, dobře se bavit a navazovat nová přátelství. „Pokud bude festival pokračovat, určitě se sem znovu vypravíme. Je tady parádní atmosféra, bez konfliktů a lidi se skvěle baví. A navíc nás spojuje hudba,“ shodla se v případné návštěvě Trutnova v příštím roce pětice fanoušků z Německa.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš   

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama