reklama 

Obscene Extreme, den třetí. V hlavní roli euforie a skoky fanoušků z pódia

6.7.2019  •  Kultura  • 
čtenost 6237

Festival extrémní muziky a nevšedních „libůstek“ účinkujících i fanoušků z celého světa Obscene Extreme, včera vstoupil do třetího dne. Fanouškům se od raná představilo čtyřiadvacet kapel, které to na pódiu pořádně rozjely, zatímco příznivci tvrdé muziky jejich výkon doprovázeli mnohdy zběsilým tancem pod scénou.

Obscene Extreme, den třetí. V hlavní roli euforie a skoky fanoušků z pódia

Publikum se při jednotlivých koncertech dostalo do skutečného varu a to, co se odehrávalo, rovnalo se mnohdy naprostému transu. Diváci netančili jen vestoje, ale také vleže nebo přímo na pódiu při vystoupení kapel a došlo také na oblíbené skákání ze scény mezi diváky. V této disciplíně nešlo přehlédnout legendární postavu Santa Clause, která za běžných okolností v mnoha zemích dává dárky všem hodným dětem.

„Přímo zbožňujeme, když se královsky bavíte. Je ale nutné stanovit jasná pravidla. Pro skákání je stanoven první jeden metr pódia. Nesnažte se na pódiu zdržovat déle něž pět vteřin či se pohybovat mezi odposlechy nebo členy kapely,“ upozorňuje skotačící návštěvníky zakladatel a hlavní organizátor tohoto mejdanu Miroslava „Čurby“ Urbanec. Jak si toto doporučení vzali fanoušci k srdci je otázka. Nic vážného se ale nestalo.

 

Samozřejmě nemohly chybět oblíbené rekvizity, jako například rozmanité bizarně vyhlížející masky včetně těch zvířecích i plynových. Muzika dostávala návštěvníky do patřičných obrátek a tak tomu bude ještě dva dny. „Obscene Extreme je totální euforie,“ potvrdil Marek „Lišák“ Procházka z Prahy. Ten si trutnovskou „brutální“ přehlídku nenechá nikdy ujít. „Už jsem tady po desáté a je to pro mě uvolnění, radost a skoro nirvána,“ prozradil.

Dnes dopoledne mohli zájemci vidět dokument o loňském jubilejním dvacátém ročníku nazvaný Čurby – The 20th anniversary of Obscene Extreme film. Letošní jednadvacátý festival čekají ještě další dva výživné dny. Sobota bude patřit čtyřiadvaceti kapelám, zítra, kdy festival úderem půlnoci skončí, dalším osmi. Obscene Extreme je prostě trutnovský i světový fenomén.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama