reklama 

Obscene Extreme dostává Bojiště do varu, kromě kapel nechybí i extrémní praktiky

3.7.2019  •  Kultura  • 
čtenost 6579

/VIDEO/ „Má pověst jednoho z nejpřátelštějších festivalů, a na to jsme pořádně hrdí, proto vyhlašujeme nulovou toleranci pro jakékoliv projevy násilí či obtěžování! Užijte si náš festival v klidu a míru, jak je našim zvykem,“ stojí ve festivalovém programu. Řeč je o Obscene Extreme, události, která dnes ve 13 hodin v areálu Na Bojišti vstoupila do jednadvacátého ročníku.

Obscene Extreme dostává Bojiště do varu, kromě kapel nechybí i extrémní praktiky

Pořadatelé, jejichž vlajkovou lodí je „otec“ této extrémní přehlídky Miroslav „Čurby“ Urbanec, vyzývají k toleranci a pohodě. Vše je, jak jsme se na místě mohli přesvědčit, bezvadně připravené a zorganizované na dlouhých pět dní, kde si v areálu to svoje užívají fanoušci z celého světa. Vystoupí zhruba 80 kapel včetně jedné trutnovské formace Člověk v plísní, která zahraje zítra od 10 hodin. Hlavní hvězdou festivalu jsou však „američtí řezníci“ Cannibal Corpse. Ti to rozjedou na plné pecky rovněž zítra, ale ve 22.20 hodin.

Zpět ale k dnešnímu prologu letošního festivalu. Stejně jako loni úvod patřil závodům v plastových kontejnerech, naštěstí bez újmy na zdraví závodníků. Loni totiž došlo k nešťastné události, kdy mladík jednoho z týmů při kolizi vypadl z nádoby a prudce se uhodil hlavou o zem. Zůstal nehybně ležet a dav utichl. Na pomoc mu ihned přispěchal zdravotník a byla přivolána záchranka. „Letos jsme udělali bezpečnostní opatření a jezdci uvnitř kontejneru mají na hlavě přilbu,“ upozornil moderátor extrémního Freak festu.

A pak už si na své přišli „fajnšmekři“, kteří nepohrdnou trochou těch šíleností, drobných perverzností, ale hlavně zábavy, kterou mají návštěvníci tak rádi. Po drnčení kontejnerů se u stolu sešli gurmáni, kteří milují žiletkově ostrou stravu. Takové papričky Scorpion Moruga,  nejpálivější na světě, dokážou řádně rozvibrovat vnitřnosti i těm nejodolnějším jedlíkům, což se záhy ukázalo, když jim tekly slzy z očí. Nebo něco na žízeň, co se obvykle nedoporučuje, vyvolávalo u některých spontánní zvracení.

„Tak do toho bych nešel ani za nic. Někdy mám zažívací potíže s obyčejným chlastem, tohle je fakt extrém a obdivuji ty, kteří se odhodlají a jdou s kůží na trh,“ řekl nám Marián Lipovský z Bratislavy. Vždy velmi očekávanou disciplínou Freak festu je svištící a na holý zadek dopadající bičík, rákoska nebo ještě něco brutálnějšího. Dívka, která si bez okolků sundala kalhoty, vystrčila pozadí a nechala se ztrestat, byla skutečně nezlomná. Vydržela až do konce, pak si patrně ale celý festival nesedne.

„Tímto nástrojem se dostáváme do úrovně, která není snesitelná pro obyčejné smrtelníky,“ zaznělo před výpraskem, kterého se jako vykonavatel ujal muž, jenž si předtím s pečlivostí srovnal jednotlivé nástroje, po nichž zůstávaly na zadnicích dobrovolných aktérů výrazně červené šrámy. „Fyzická bolest mi nikdy nevadila. Někomu se to může zdát nenormální, ale ruku na srdce, co je dnes normální. Děláme to dobrovolně a musím přiznat, že to mám rád,“ uvedl jeden z účastníků, který absolvoval tuto exekuci.

Ať už v areálu Na Bojišti potkáte rozmanitě oblečené, piercingem či různými vychytávkami propíchané, nebo netradičními účesy ozdobené návštěvníky, vězte, že přes všechny extrémy vymykající se chápaní odpůrců těchto praktik, patří Obscene Extreme mezi nejslušnější přehlídky, které česká festivalová scéna v republice nabízí. „Trutnov je náš domov a rádi bychom zde zůstali i nadále,“ přejí si pořadatelé.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

 

 

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama