reklama 

Trutnovské hudební léto zahájila „přespolní“ kapela Just Now!

4.7.2019  •  Kultura  • 
čtenost 956

/VIDEO/ Zatímco v areálu Na Bojišti duní tvrdá muzika, protože se tam koná festival Obscene Extreme, vedle trutnovského Uffa je to z jiného hudebního soudku. Včera tam bylo zahájeno letošní Trutnovské hudební léto a o premiérový koncert se postarala „přespolní“ kapela Just Now!, což je seskupení muzikantů, jejichž kořeny sahají až k jazzrocku přelomu 70. a 80. let minulého století.

Trutnovské hudební léto zahájila „přespolní“ kapela Just Now!

Na zahrádce Caffé Uffo i v jejím blízkém okolí se sešli a prázdninovou pohodu při muzice si užívali příznivci těchto tradičních letních koncertů. Užívají si to však také muzikanti, jak ostatně řekl bubeník první kapely letošního ročníku Jiří Kaván z Vrchlabí, který byl velmi překvapený, že byla jeho skupina do Trutnova pozvaná.

„Původně jsme měli informaci, že jsou tyto koncerty spíše pro trutnovské kapely. Tak jsme potěšeni, že jsme mohli Trutnovské hudební léto zahájit. Tuto přehlídku samozřejmě sledujeme, byli jsme tady a máme tady i kamarády,“ prozradil Kaván s tím, že jazzová muzika není úplně vyhlášený žánr pro široké publikum.

Vedoucí produkce Uffa Zina Rýgrová potvrdila, že první koncert letošního ročníku je výjimečný tím, že ho nezahajuje trutnovská kapela. Jednotlivé koncerty se budou konat vždy ve středu a v pátek od 16.30 hodin. Další vystoupení už budou podle Rýgrové v režii místních hudebních formací. Muzikanti první skupiny Just Now! jsou z Krkonoš a Podkrkonoší.

„Chtěla bych letošnímu Trutnovskému hudebnímu létu popřát dobrou muziku, krásné počasí a aby si každý z koncertů, které se tady odehrají, našel své publikum a posluchačům se líbily,“ uvedla vedoucí produkce s tím, že vystupující zdejších hudebníků se hodí do konceptu, který se snaží Uffo prosadit. „Jde o podporu místních uměleckých komunit. Koncertů bude letos šestnáct plus dva hosté,“ dodala Rýgrová.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama