reklama 

VIDEO: Death metalová ikona Cannibal Corpse drtila fanoušky Obscene Extreme

5.7.2019  •  Kultura  • 
čtenost 3408

Před třiceti lety se zrodila největší death metalová legenda a ve čtvrtek večer se poprvé (a nejspíš i naposled) objevila na trutnovském Bojišti. Obscene Extreme Festival má za sebou hlavního headlinera letošního 21. ročníku - americké řezníky z Cannibal Corpse.

VIDEO: Death metalová ikona Cannibal Corpse drtila fanoušky Obscene Extreme

Kapela vznikla v roce 1988 v městě Buffalo a šokovala svět hrůzostrašnými texty a obaly svých alb v kombinaci s úchvatným muzikantským řemeslem. Vydali 14 studiových desek, dva živáky, čtyři DVD, dva box sety a stali se nejprodávanější death metalovou kapelou všech dob.

Profesionálními hudebníky se stali již v roce 1991 při psaní jejich třetí desky „Tomb of the Mutilated“, aby naplno rozvinuli svůj charakteristický masivní zvuk, originální kompozici a technickou zdatnost. Jejich death metal inspirovaný hororovými filmy či masovými vraždami byl pro mnohé šokující a odporný.

Přestože z původní sestavy zůstal v kapele jen basák Alex Webster a bubeník Paul Mazurkiewicz, kapela vždy hrála vynikající nekompromisní death metal i v dobách, kdy byl o tento styl jen malý zájem.

Dnes? Zájem fanoušků na Bojišti byl obrovský. Kapela, která kolem sebe měla k ruce pětičlenný tým pomocníků jako třeba zvukaře či manažera, však měla jasně daná pravidla. Takže jestliže loni při koncertu Napalm Death na pódiu probíhalo divácké křepčení a skákání do hlediště, tentokrát byli strážci jeviště nekompromisní a před zpěvákem Georgem Fisherem nechávali fanoušky tančit jen pár vteřin…

I tak pro někoho bylo setkání s buffalskými řezníky životním zážitkem.

(oef, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama