reklama 

Po úspěšném jarním koncertě v Uffu má Krakonoška další plány

8.5.2019  •  Kultura  • 
čtenost 334

K trutnovskému kulturnímu prostoru neodmyslitelně patří městská dechová hudba Krakonoška, která před nedávnem zahájila letošní sezónu jarním koncertem v Uffu. Lidovou hudbu tam pak vystřídala skupina K-Band. Připojili se také žáci tanečního oboru ZUŠ pod vedením Jany Mihaličkové. Ale zpět ke Krakonošce.

Po úspěšném jarním koncertě v Uffu má Krakonoška další plány

Program v Uffu byl choreograficky zajímavý a k náplni koncertů se vyjádřil kapelník Karel Šraml. „Především nás zajímá, co naši posluchači chtějí slyšet a co se jim líbí. Jsem vděčný za každou zpětnou vazbu, kterou od nich dostanu a hledám další možnosti spolupráce kvůli zpestření našich koncertů,“ řekl. Podle něj je cílem Krakonošky zapojit do života dechovky i K- Bandu právě žáky základní umělecké školy.

„Chceme spolupracovat více i s pěveckými sbory při ZUŠ a věříme, že naším aktivním přístupem se nám podaří motivovat i nové mladé hráče na dechové nástroje, aby i oni začali vnímat kulturní hodnoty dechové lidové hudby,“ připojil se vedoucí dechovky Augustin Kraus. Krakonoška má další letošní plány, mezi něž patří tři promenádní koncerty na Krakonošově náměstí. Ten první se uskuteční v pátek 24. května od 15.30 hodin. „Jsme také stálými účastníky Trutnovského hudebního léta, a to jak dechová hudba, tak i náš K-band,“ dodal Kraus.

(hyš,jv)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Krakonošky

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama