reklama 

Poutavá kniha Hany Hindrákové o dětech ulice vyjde v Keni

25.1.2019  •  Kultura  • 
čtenost 277

Trutnovská rodačka Hana Hindráková, která je úspěšnou spisovatelkou, dosáhla toho, v co nedoufala. V listopadu minulého roku totiž vydala novou knihu s názvem Nezlomný, která vypráví o dětech ulice v africké Keni. Tento alarmující příběh velmi zaujal tamní nakladatelství Moran Publishers.

Poutavá kniha Hany Hindrákové o dětech ulice vyjde v Keni

To autorce nabídlo smlouvu na vydání anglického překladu v Keni a v dalších zemích východní Afriky. Spisovatelku Hundrákovou tato nabídka velmi potěšila a smlouvu podepsala. „Jsem z toho nadšená. Vůbec jsem nedoufala, že by to mohlo vyjít. Kniha se tak dostane k lidem, pro které je hlavně určena a doufám, že pomůže změnit názor místních lidí na děti ulice,“ říká autorka. Její kniha vyjde v Keni v srpnu letošního roku.

Čtenářsky poutavý příběh Josepha „Njora“ Njorogeho, který se stal po nešťastných rodinných peripetiích dítětem ulice, popisuje reálie dětí se stejným nebo podobným osudem. Pro našince jsou tyto věci téměř nepředstavitelné. Hrdina příběhu Joseph Njoroge žebral, musel krást, aby přežil, byl v dětské gangu, kde zažil znásilnění i lynčování…

S Josephem Njorogem se spisovatelka seznámila minulý rok prostřednictvím internetu, když se snažila získat detailní informace o keňských dětech ulice.  „Joseph působil jako ředitel centra pro děti ulice a byl velmi nápomocný. Vyplnil mi s dětmi na ulici dotazníky, abych měla co nejpřesnější informace k vytváření charakterů postav,“  uvedla autorka a pustila se do psaní, z něho vzešla kniha Nezlomný.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hany Hindrákové

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama