reklama 

VIDEO: Trutnovská rodačka, zpěvačka Bára Mochowa klepe na dveře Eurovize

11.1.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1525

Když se řekne Barbora Mochowa, ihned se nejen milovníkům kvalitní muziky vybaví mimořádně talentovaná zpěvačka a klavíristka pocházející z Trutnova. V roce 2014 vydala sólový singl Rise And Shine, ke kterému vznikl i videoklip. První sólové a úspěšné album Waiting For The White Raven vyšlo o dva roky později. Teď pětadvacetiletou Trutnovanku čeká další velká výzva.

VIDEO: Trutnovská rodačka, zpěvačka Bára Mochowa klepe na dveře Eurovize

Nedávno totiž na Šumavě při první českém song writing campu (tábor pro psaní písní), kde se setkávají hudebníci z České republiky i ze zahraničí, kteří společně skládají písničky, během jednoho dne natočila píseň True Colors (Skutečné barvy). Při jejím skládání ji byli významným způsobem nápomocni producenti: spoluautor hudby Viliam Béreš a autor textu Koos Kamerling.


Bára Mochowa připravuje zbrusu novou píseň True Colors (Skutečné barvy).

„Od začátku jsem z ní měla radost, cítila jsem, že nám to společně funguje. Byl to hezký den, na který budu určitě vzpomínat,“ řekla nám Bára, která Trutnovinkám v roce 2017 poskytla rozhovor. Čtěte také. Po skončení campu jí kamarád a muzikant Honza Vávra pobídl, abych zkusila píseň poslat do Eurovize. „Do té doby jsem nad tím vůbec nepřemýšlela, ale píseň jsem poslala a povedlo se,“ vzpomíná Mochowa.

Eurovize, čili Eurovision Song Contest, je prestižní hudební soutěž, které se zúčastňují nejen státy Evropské unie, ale třeba také Austrálie, Arménie, Gruzie nebo Izrael. Každá země posílá jednoho svého interpreta se soutěžní písní. Česká republika letos vybrala do národního kola osm písní včetně True Colors, kterou zpívá Bára. Lidé teď mohou sami rozhodnout, kdo bude Českou republiku reprezentovat, když pošlou hlas na: https://eurovision.tv/app Letos se tato událost bude odehrávat v izraelském městě Tel Aviv.



A jaké jsou v této souvislosti vyhlídky trutnovské zpěvačky a hudebnice, pro kterou prostřednictvím aplikace Eurovision hlasovalo už velké množství lidí? „To si netroufám odhadnout. Už teď mi to přijde jako velké štěstí, že jsme se dostali tak daleko. Děkuju všem, kteří nám v těchto dnech posílají hlasy,“ prozradila spokojená Bára, které fanoušci i rodné město drží palce a přejí ji úspěch.

Mám radost,“ netají spokojenost Barbora Mochowa, která společně s Viliamem Bérešem nyní pracuje na nové desce. „Jsme moc rádi, že se naše písnička True Colors líbí a chceme dál pokračovat ve spolupráci. Na to se nejvíc těším,“ dodává zpěvačka.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Barbory Mochowe

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama