reklama 

Zima sice udeřila, fotografie ale přinášejí hřejivou atmosféru léta

15.1.2019  •  Kultura  • 
čtenost 613

Zatímco venku panuje pravá nefalšovaná zima se sněžením a teplotami pod nulou, členové trutnovského Fotoklubu KDÚ (Každé druhé úterý) se v Galerii Hippo v Trutnově vrátili na skok do letních měsíců. Jejich snímky jsou totiž součástí aktuální výstavy Fotoléto 2017 a autoři diváka zavádějí do teplých dnů pomocí témat: černobíle, linie, makro, zrcadlení a zvíře.

Zima sice udeřila, fotografie ale přinášejí hřejivou atmosféru léta

„Náš fotoklub intenzivně pracuje od září do června a pak, když dětem začaly prázdniny, tak ta intenzita polevila. Trvalo to však jen do chvíle, kdy k nám do fotoklubu přišla fotografka Lenka Hurdálková. Npadlo ji, že bychom i přes léto mohli něco dělat a vymyslela projekt, který nazvala Fotoléto,“ přiblížil jeho vznik fotograf a majitel galerie Vladimír Groh.

Tento projekt se podle jeho slov ujal a v letních měsících roku 2017 vznikaly žánrově rozmanité snímky fotografů Petra Čapka, Slavomila Dolenského, Lenky Hurdálkové, Šimona Galla, Ctibora Košťála, Zbyňka Šance a Zdeňka Vojáčka. Jak se autorům snímky podařily, lze nyní vidět na výstavě v této galerii.

„Toto výstava je takovou naší vnitroklubovou soutěží, kdy soupeříme mezi sebou. Lenka vyhlásila pět fotografických témat, na které fotografové svou tvorbou reagují. Potom se koná naše společné vyhodnocení. Chtěl bych jen doplnit, že snímky z loňského léta budou také vystaveny,“ dodal Groh. Výstavu plnou letních krajin, portrétů, zátiší, zákoutí, zvířat či reportážních snímků z cest lze vidět do 28. února.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama